29 Mart 2019

author photo


Bu sorun Windows 7,Windows 8,Windows 10 işletim sistemlerinin güncellenmesi ve sisteminizde yüklü olan programların güncellenen işletim sistemiyle uyumsuzluk sorunundan dolayı çalışmadığı için ortaya çıkar.Muhtemelen cihazınızda alttaki görüntüde olduğu gibi bir hata raporu ile karşılaşıyorsanız çalıştırdığınız uygulamadaki .dll uzantılı dosyalarda bir problem mevcuttur.


Yaşadığınız bu sorunun çözümü için çeşitli adımlar sıralayacağız.Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız...

İLK ÖNCE BU ADIMI DENEYİN - McRip VC Redist


McRip VC Redist programını cihazınıza kurun.Programı indirmek için buraya tıklayın.Eğer indirme linki kırılmışsa buraya tıklayarak programı farklı bir kaynaktan edinin.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirmiş olduğunuz programın yükleme dosyasına sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açıp cihazınıza kurun.Kurulum işlemi için bekleyin (yükleme %95 %100 sırasında sizi bekletebilir.Yükleme işlemini iptal etmeyin.)

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra 0xc00007b hatasını veren uygulamaya sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açın.Eğer yine aynı hata ile karşılaşırsanız aşağıdaki adımlara geçin...

GÜNCELLEMELERİ KONTROL EDİNWindows arama kutusuna Windows update ayarları yazın ve aratın.Windows Update ile işletim sisteminin güncellemelerini kontrol edin.Eğer güncelleme varsa yükleyin.Bu güncelleme uygulama düzgün başlatılamadı sorununun çözümü olabilir.Eğer yeni bir güncelleme yoksa bu adımı atlayabilirsiniz.


MİCROSOFT UYGULAMALARIBilgisayarınızda Microsoft'un kendi uygulamaları olan Microsoft .NET Framework,Microsoft Visual C++,Microsoft DirectX  uygulamaları düzgün bir şekilde çalışmayabilir.Bu uygulamaları sırasıyla kaldırıp en güncel sürümlerini tekrardan kurmanız gerekebilir.

Aşağıdaki görüntüde olduğu gibi bu işlem için Denetim Masası > Program kaldır pencerelerinden Microsoft Visual C++ isimli bütün çoklu uygulama paketlerini kaldırın.


Çoklu uygulama kullanımının yapılması için yüklenmiş olan bu paketler yapılan güncelleme ile sorun yaşıyor olabilir.

Bu işlemi tamamladıktan sonra Microsoft .NET Framework ve DirectX programlarının güncel sürümlerini internet üzerinden indirip yükleyin.Bu adım için Microsoft'un kendi web sitesini kullanabilirsiniz.


HATA VEREN UYGULAMALARI KALDIRIN Çalıştırdığınızda 0xc00007b hatasını veren uygulamaları cihazınızdan kaldırın.Sonrasında tekrar yükleyin.Yüklediğiniz uygulamayı çalıştıran .exe formatlı dosyaya sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açın.Uygulamanın bilgisayara yüklenmesini sağlayan dosyayı da yönetici olarak çalıştırıp yükleyin.

Bu adımlar sorunu çözemediyse yeni bir güncelleme gelene kadar işletim sistemindeki bu soruna köklü bir çözüm yolu gelmeyecektir.Ancak oyuncular,oynadıkları oyunda bu sorunla karşılaşıyorsa oyunun .dll dosyalarını onarması gerekmektedir.

Bunun nasıl yapılacağını bilmeyenler için aşağıdaki video faydalı olacaktır.


YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki