League Of Legends İstemci kasma sorunu ve çözümü


League Of Legends oyunu yapılan güncellemeler ve Windows 10 başta olmak üzere işletim sisteminizdeki ayarlamalardan dolayı League Of Legends Client yani istemci içerisinde çok fazla kasma/gecikme sorunu yaşanabilmektedir.League of Legends oyununda istemci(client) yavaş çalışması,donması veya takılması gibi sorunların çözümü olarak çok basit bir yöntem göstereceğiz...

İstemci dışında oyun oynarken düşük FPS değeri (yani oyun içerisinde düşük performans sorunu) yaşıyorsanız buraya tıklayarak FPS sorununun çözüm yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu yayınlarada göz atabilirsiniz.

Bu sorunun çözümü için sırasıyla aşağıdaki yöntemler uygulanmalıdır...

SİSTEM GÖRSELLİĞİ AYARIÖncelikle "Başlat çubuğu" üzerinden "Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" sekmesine tıklıyoruz.


Ardından Performans>Ayarlar kısmındaki görsel efektleri"En iyi performans için" kutucuğunu işaretli hale getirerek uygula/tamam seçeneklerine tıklıyoruz.

CLIENT DOSYALARINI TEMİZLEMEOyunun yüklü olduğu klasörü açın ve Riot Games > League Of Legends > Logs > LeagueClient Logs konumundaki dosyaları oyunu oynarken silin.Buradaki bazı dosyalar silinemeyecek ve karşınıza Yoksay ile Yeniden dene seçenekleri çıkacak.Yoksay seçeneğine tıklayarak en güncel Client dosyalarınızı sağ tutmuş olacaksınız.

İSTEMCİ AYARLARIİstemci ayarlarından Tasarruf modunu aç kutusunu işaretleyebilir ve Pencere Boyutu bölümünde 1024x576 çözünürlük seçeneğini kullanabilirsiniz.Bunun dışında Oyun sırasında istemciyi kapat seçeneğini işaretli hale getirerek oyun içi FPS artışı sağlayabilirsiniz.Ancak çözünürlüğün 1024x576 şeklinde ayarlanması ve Oyun sırasında istemciyi kapat ayarı oyun deneyiminizi olumsuz yönde etkileyebilir.


1) Hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız...
2-) Bu yayın hakkında olumlu/olumsuz eleştiriniz için
buraya yorum yapabilirsiniz...

Ancak yorum yaparken konu dışına çıkılmamasına ve seviyeli bir şekilde yorum yapılmasına lütfen dikkat edin !
YORUM YAP
 • Blogger Comment using Blogger
 • Facebook Comment using Facebook
 • Disqus Comment using Disqus

3 yorum :

 1. Performansı etkiliyor ancak, bilgisayarda yazılar aşırı derecede bozuk ve kalitesiz oluyor gözlerimi bozacak şekilde. Bunun için çözümünüz nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer oyunda FPS artışı istiyor ve bilgisayarınızı normal bir şekilde kullanmak istiyorsanız SİSTEM GÖRSELLİĞİ başlığını uygulamadan sadece CLIENT DOSYALARINI TEMİZLEME bölümündeki adımları uygulayabilirsin.

   SİSTEM GÖRSELLİĞİ ayarlarının cihazında oyunlardaki performansını düşük oranda bir etkisi vardır.

   Aynı zamanda bilgisayarın donanımları düşük performans sergiliyorsa başka çözümlerde sunabilirim.


   Sitenin sağ üst tarafındaki zarf simgesine tıklayarak İLETİŞİM sayfasını açar ve yaşadığınız sorun ile bilgisayarınızın özelliklerinin ss'ini (ekran görüntüsünü) atarsanız daha çok yardımım dokunabilir.

   Sil


TEKNOLOJİ

[Teknoloji][grids]

BİLGİSAYAR

[Bilgisayar][grids]

YAZILIM

[yazılım][grids]

DONANIM

[Donanım][grids]

İNTERNET

[İnternet][grids]

ANDROİD

[Android][grids]

YERLİ ÜRETİM

[Yerli Üretim][grids]

SİNEMA

[Sinema][grids]

OYUNLAR

[oyunlar][grids]