Teknolojideki destekçiniz

WİFİ 6 yeniliği

0 1.434
WİFİ 6 teknolojisinin en son sürümü 802.11ax için WİFİ 6 ismi kullanılacak.

 

Bu yenilik sayesinde üretici,operatör ve kullanıcının cihazında gelişmiş WİFİ teknolojisinin varlığının daha kolay sunulması ve anlaşılması kolaylaştırılacak.

 

WİFİ 6 İLE UYUMLU OLAN CİHAZLAR

Satın aldığınız cihazda yukarıdaki gibi sembol içermesi,cihazda 802.11ax veya WİFİ 6 yazısı aramanız gerekmektedir.Bunlardan bir tanesini içeren cihaz WİFİ 6 ile uyumludur.

 

PİL TÜKETİMİ AZALACAK

WİFİ 6,akıllı telefonunuz yada diğer cihazlarda “Hedef uyanma süresi (target wake time TWT)” özelliği sayesinde daha az güç tüketimi sağlayacak.
WİFİ 6,akıllı telefonunuzda biriyle konuşurken uyku moduna girecek ve güç tüketimi azaltacak.Bu ve buna benzer internet bağlantısının gerekmediği durumlarda uyku modu sayesinde kullandığınız cihazın pil ömrünü arttıracak.

 

WİFİ 6 ÖZELLİKLERİ

WİFİ 6,daha öncesindekilere göre iletim hızı ve eş zamanlı erişim kapasitesinin 4 katına sahiptir.Çok daha yüksek bant genişliği ve çok düşük gecikme süresi gibi muazzam özelliklere sahiptir.
Çok kişi tarafından kullanılan internet bağlantısında oldukça kaliteli internet erişimi sağlar ve Ultra HD içeriklerde de (film,konferans gibi) kaliteli bağlantı hizmeti sunar.

 

2019 yılından itibaren yeni WİFİ 6 teknolojisine geçilecek.

 

Siz ne düşünüyorsunuz?