Teknolojideki destekçiniz

Windows 10 lisans anahtarı öğrenme

0 2.169
Birçok bilgisayar kullanıcısı Windows 7,Windows 8 işletim sisteminden Windows 10 işletim sistemine geçmektedir.

 

Microsoft‘un yayınlamış olduğu Windows 7,bilgisayar kullanıcılarının en alışılagelmiş sürümüdür.Windows 7 sürümünü kullananlar Windows 8 işletim sistemine geçtiklerinde diğerlerinden çok farklı bir arayüz ile karşılaştılar.Kullanım açısından dolayı tedirgin olmuş ve birçok kişi Windows 8’den Windows 7 sürümüne geri dönmüştür.

 

Bunun sebebi olarak Windows 7 kullanıcıları günümüzün en güncel işletim sistemi olan Windows 10’a geçme konusunda çok ciddi endişeler yaşamaktadırlar.

 

Ayrıca şu yayınlara da göz atabilirsiniz…

 

WİNDOWS 7 VE WİNDOWS 10 ARASINDAKİ TEMEL FARKLAR

Windows 10 lisans anahtarı

ARAYÜZDEKİ FARKLILIKLAR

Windows 10 lisans anahtarı
Windows 7 ile Windows 10 arasındaki farklar hakkında kısacık bahsetmek gerekirse,gözümüze ilk farklı gelecek olan Windows 10’un kullanım arayüzüdür.Ve kuşkusuz Windows 10’un arayüzüne alışılınca kullanım kolaylığı kendini çok belli edecektir.

 

Windows 10 arayüzünün çizgileri,renk hatları çok daha belirgindir.Göze şık gelen bir tasarımı ve kullanım kolaylığı söz konusudur.İlk çıkış tarihinde içerisinde var olan çeşitli hatalar ve sorunlar bulunsa da yapılan güncellemeler ile bu sorunların ve hataların üstesinden gelinmiştir.

 

OYUNLAR VE DİRECTX 12

Windows 10 lisans anahtarı
Windows 7 kendine oyunculara kanıtlamış olan son derece başarılı bir işletim sistemidir.Ve oyuncular oyun konusunda böyle başarılı bir işletim sisteminde yepyeni,farklı bir işletim sistemi olan Windows 10’a geçme konusunda tereddüt etmektedirler.Ancak endişelenmeye gerek olacak bir durum yok.Çünkü Microsoft Windows 7’de oyun konusunda yakaladığı performansı Windows 10 sürümünde de devam ettirdi.

 

Windows 10 oyun konusunda gelişmiş ve farklı özelliklerle donatılmış bir işletim sistemidir.Oyunu açarken arka planda gereksiz yere çalışan uygulamaları uykuya alır ve cihaz donanımlarını oynadığınız oyunun üzerine yoğunlaştırarak cihazda performans artışı sağlar.
Windows 10 lisans anahtarı
Ayrıca Windows + G tuşuna basarak oyun esnasında ekran görüntüsü ve görüntü kaydı alabilmenize imkan sağlayan çeşitli pratik özellikler sunar.DirectX‘in yeni sürümü olan DirectX 12‘den Windows 10 olmadan fayda alamayacağınızı unutmamanız gerekiyor.

 

Bütün su sebeplerin dışında Windows 10,size çok daha güzel farklılıklar yaşatacağından dolayı Windows 7’den Windows 10’a terfi etmenizi tavsiye ederiz.

 

WİNDOWS 10 VE WİNDOWS 10 LİSANS ANAHTARI HAKKINDA

Windows 10 lisans anahtarı
Windows 10 işletim sisteminin orjinal sürümüne sahip değilseniz ve Windows 10’a sahip olmak istiyorsanız endişe duymayın.Windows 10’un deneme sürümünün süresiz,lisanslı hale getirmenin çeşitli yöntemleri var.

 

Windows 10’u yüklerken kullanıcıdan 25 haneli bir lisans anahtarı ister.Eğer işletim sistemini bir CD sürücüsü üzerinden yüklüyorsanız bu lisans anahtarı CD sürücüsünün üzerinde mevcut olacaktır.Bu yüzden CD üzerinden yükleme yapan kullanıcılar herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadırlar.Ancak başka yöntemlerle yükleme yapmaya çalışanlar ve lisans anahtarına sahip olmayanlar farklı yöntemler kullanmalıdır.
Windows 10 lisans anahtarı
Windows 10,ürünün çok çeşitli olmasından dolayı bolca lisans anahtarına sahiptir.Bu lisans anahtarı çeşitli programlar vasıtasıyla bulunabilir.Sadece program vasıtasıyla değil internet üzerinden de satın alınabilir veya bulunabilir.Bulduğunuz lisans anahtarının güncel olup olmadığını CMD ile sorgulayıp görmeniz gerekir.Eğer bulduğunuz lisans anahtarı güncel ise Windows 10 etkinleşir ve süresiz olarak kullanıma hazır durumda olur.Eğer güncel değilse hata raporu ile karşılaşırsınız.Böyle bir durumda başka bir lisans anahtarını test etmeniz gerekir.İnternet üzerinden bulduğunuz bir lisans anahtarını aşağıdaki CMD komut satırı yöntemi ile test edebilirsiniz.Güncelse kullanabilir,değilse başka bir lisans anahtarında deneyebilirsiniz.

 

Windows 7,Windows 8.1,Windows 10 için CMD ile lisans anahtarı bulma yöntemi

 

Windows 10 lisans anahtarı
Sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın…

 

1-) Windows tuşuna basılı tutarak R tuşuna basın ve Çalıştır penceresini açın (Veya doğrudan Windows arama kutusuna Çalıştır yazıp Enter tuşuna tıklayın)

 

2-) Karşınıza gelen küçük çalıştır penceresine CMD yazıp Tamam butonuna tıklayın
Windows 10 lisans anahtarı
3-) Açılan cmd.exe siyah penceresine wmic path softwarelicensingservice get 0A3xOriginalProductKey komut satırını yazıp Enter tuşuna tıklayın

 

Kırmızı komut satırını kopyalamak için buraya tıklayın (Komut satırı Google arama kutusuna kopyalanacak.)
Windows 10 lisans anahtarı

PROGRAM KULLANARAK LİSANS ANAHTARINA SAHİP OLMA

Windows 10 lisans anahtarı
İnternet üzerinden Windows 10 crack araması yaparak Windows 10 işletim sisteminizi süresiz yapabilirsiniz.Bu işlem bir program vasıtasıyla kolayca yapılabilir ve Youtube platformundan nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.Ancak bu işlem korsancılığa girmektedir.Bu yüzden program kullanarak işletim sisteminizi süresiz yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

 

Ayrıca bu yöntem ile Windows 10 işletim sistemini süresiz yaparken kaç bitlik işletim sistemi türünü biliyor olmanız gerekmektedir.Nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız masaüstünde ki Bu bilgisayar (Bilgisayarım) dosyasının sağ tık ile özelliklerine girin.
Windows 10 lisans anahtarı
Bu bilgiye programı kullanırken ihtiyacınız olabilir.Ayrıca bu yöntemle işletim sisteminizi süresiz yaparsanız Windows Update hizmetini devre dışı bırakmanızı öneririz.Windows,kendini güncellerken işletim sisteminizin orjinal veya korsan olduğunu test edebilir.

 

DÜŞÜK FİYAT İLE LİSANS ANAHTARI SATIN ALMA

Windows 10 lisans anahtarı
İnternetteki alış veriş sitelerinde Windows 10 lisans anahtarının çok düşük fiyatlarla satıldığını biliyorsunuzdur.Bilmiyorsanız bile şuan öğrenmiş oldunuz.Bu lisans anahtarları kullanılabilir durumda olup herhangi bir sorun çıkarmamaktadır.

 

Microsoft Türkiye yetkilileri bu tarz lisans anahtarı edinme hakkında açıklama yaptı.Bu lisans anahtarlarının yasal olmadığını ve tespit edildiği anda lisansın devre dışı bırakılacağı ve işletim sisteminin saldırılara açık bir şekilde savunmasız kalacağına dair ifadelerde bulundu.Ayrıca lisansı devre dışı bırakılan cihazlarda yüklü olan programların ve uygulamaların uyumsuzluk sorunu yaşanacağını belirtti.Bu tarz satın alınan lisans anahtarlarının tespit edilme süresi hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir.