Teknolojideki destekçiniz

Facebook kullanım arayüzü değişiyor

0 1.840

Yıllardır günümüzün en popüler ve bilindik sosyal medyası olan Facebook,mavi renk tonunun ağırlıkta olduğu kullanım arayüzünden vazgeçiyor.Yıllardan beri aynı arayüzü kullanan Facebook sitesi çok daha sade ve modern bir arayüze geçiş yapıyor.

Uzun bir süredir adı skandallara karışan Facebook‘un,kullanıcı sayısı her geçen gün daha da düşürüyor.Bu durumun böyle devam etmesi halinde önümüzdeki 50 yıl içerisinde içerisinde ölen Facebook kullanıcı sayısının yaşayan kullanıcı sayısını geçmesi bekleniyor.

.

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg kaybettiği Facebook kullanıcılarını kazanmak adına ve geçmişten günümüze kadar en popüler sosyal ağ sitesi olma özelliğini korumak adına F8 Geliştirici Konferansı‘nda Facebook kullanım arayüzünün değişeceğini duyurdu.

Yeni kullanıcı arayüzünün karanlık tema özelliği de bulunuyor.Hem mobil hem masaüstü sitesi için yapılan bu değişiklik Facebook kullanıcılarını heyecanlandırdı.Ayrıca yeni tema bugünden itibaren Amerika’da kullanıyor.Türkiye’de ise yeni temanın gelmesi biraz vakit alabilir.