Teknolojideki destekçiniz

Microsoft şirketinden Windows 7 kullanıcılarına öneri

1.426

Microsoft şirketi Windows XP işletim sistemini bitirmek için elinden ne geliyorsa yaptı.Sırada ise Windows 7 işletim sistemi var.

Microsoft,Windows 7 işletim sistemini bitirmek ve kullanıcılarını daha yeni bir Windows işletim sistemine yönlendirmek için Windows 7‘ye ait desteğini sonlandıracak ve güncelleme paketlerini yayınlamayacak.
Microsoft,Windows 7 işletim sistemine verilecek desteği 14 Ocak 2020 tarihinde son güvenlik paketi ile sonlandırılacağını bildirilmişti.Bu durumda Windows 7 kullanıcıları işletim sistemini güncel olarak kullanamayacak ve gelebilecek siber saldırılara karşı güvenlik açısından zayıf konumda kalacak.
Windows 7 işletim sistemi,sonunun gelmesiyle birlikte Windows 7 kullananlar son güncellemeden kısa bir süre öncesinde bilgisayarlarını açtıktan sonra cihazlarına bir bildirim mesajı görünecek.Görünecek olan bildirim mesajında ise Windows 7 kullanıcılarına dair “Windows 7 işletim sisteminin 14 Ocak 2020 tarihinde son güvenlik güncellemesini alacağını ve sonrasında Microsoft’un Windows 7 işletim sistemine herhangi bir güvenlik güncellemesi ve teknik yardımın yapılmayacağını ve Windows 7 işletim sistemi kullananların yeni bir bilgisayar alması gerekiyor.” tavsiye şeklinde ifadeler içeriyor.
Böylece Microsoft,gelmiş geçmiş en kaliteli ama güncel olmayan işletim sisteminin kullanıcılarını Windows 10 işletim sistemine yönlendirmeye çalışıyor.Windows 7 sürümünü bu şekilde rafa kaldırmaya çalışan Microsoft,muhtemelen ilerleyen günlerde benzer hamleleri Windows 8 ve Windows 8.1 içinde uygulayacak.

 

Siz ne düşünüyorsunuz?