Teknolojideki destekçiniz

Oppo Find X hakkında herşey

0 1.745
Günümüz teknolojisinde telefon özellikleri sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir.Oppo markası da teknoloji alanında kendine göstermeye ve birçok ülkede de olduğu gibi Türkiye’de merak uyandırmayı başaran bir marka oldu.Oppo Find X fiyatı,Oppo Find X özellikleri gibi merak edilen konuları yayının devam eden kısmında sizlerle paylaşacağız.

 

OPPO FİND X ÖZELLİKLERİ

Mobil cihazlarda performansını kanıtlamış olan Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi kullanan Oppo,kullanıcılarına 8 GB RAM belleği ve 256 GB veya 512 GB depolama birimi seçenekleriyle meraklılarına sunuluyor.Bu temel teknik özelliklerin yanında cihazın 10 GB RAM belleğine sahip bir model sunması da gerçekleştiriliyor.
Oppo Find X,tasarım açısından sürgü sistemi ve kamera ile ekranın üst kısmındaki sensörleri gizli olarak karşımıza çıkıyor.6.4 inç ekran büyüklüğü ile OLED ekran ve %92 ekran-gövde oranı,1080×2340 çözünürlük gibi özellikleri ve 19.5:9 formatında olan ekran,401 ppi piksel yoğunluğu ile karşımıza çıkıyor.

Günümüzün akıllı telefonlarında en önemli hususlarından biri olan kamera konusunda oldukça başarılı bir çalışma yapılmış ve Oppo Find X kamera özelliklerini,arka kamera için 16 Megapiksel + 20 Megapiksel çift kamera ve ön kamera için 24 Megapiksel kullanmış.

Bu özelliklerin yanında batarya için 3700 mAh kapasite kullanılıyor ve VOOC hızlı şarj özelliğini bulunuyor.Bu durum tam dolu bir bataryada günlük olarak sıradan bir kullanıcının ihtiyacını karşılıyor.

Ayrıca cihazda parmak okuma özelliği olmayıp açılış güvenliği 3D yüz tarama özelliği ile sağlanıyor.Yüz tarama ile çalışan açılış güvenliği ön kamera ile bütünleşik olarak çalışıyor.İşletim sistemi ise kullanıcıya Android 8.1 Oreo sürümü ile geliyor.

 

OPPO FİND X FİYATI

Oppo Find X fiyatı bakımından meraklılarına maalesef “Ohaa” dedirttiriyor.Cihazın fiyatı 1000 Euro ve Türkiye’de yaklaşık olarak 8000 tl olacağı tahmin ediliyor.

 

OPPO FİND X TÜRKİYE’DE !

Sadece Asya ülkelerine satış yapan Oppo,artık sadece Asya ülkeleri ile sınırlı kalmıyor diğer ülkelere de satış yapmaya başlıyor.Yurt dışında ilk olarak Fransa,İspanya,İtalya,Hollanda olacağı biliniyor.Bu ülkelerden sonra cihazın Türkiye’de satılması Eylül veya Ekim aylarında gerçekleşeceği söyleniyor.

 

OPPO FİND X İNCELEME