Teknolojideki destekçiniz

Toshiba Notebook artık yok

0 1.145
Japon devlerinden biri olan Toshiba markası,birçok elektronik cihazda yüksek başarı göstermiş ve yeni teknolojilere öncülük etmiş markadır.
Ancak günümüz teknolojisinde,diz üstü bilgisayar üreten diğer markalardan geri kalmış ve bu durumun neticesinde geçtiğimiz günlerde markanın PC bölümünü Sharp‘a satarak bilgisayar bölümünde olan başarısızlığını kabul etmiştir.

Toshiba‘nın bu bölümünün satışı gerçekleşmiş olsa da faaliyetler hala Toshiba Client Solutions ismi ile devam ediyor.Ancak ilerleyen zaman diliminde bu isim tamamen silinecek ve artık üretimler Dynabook Americas ismiyle gerçekleştirilerek yeni bir marka türetilmiş olacak.Bu markanın adı şuan Toshiba diz üstü bilgisayarları için bütün bölgelerde kullanılmamaktadır.Ancak şuan için bu markanın adı Amerika’da kullanılıyor ve yakın zamanda zamanda bütün bölgelerde bu isim ile üretim ve satış yaparak Toshiba ismini diz üstü bilgisayarlardan alacak.

2019 yılından itibaren Dynabook ismi tam anlamıyla bütün bölgelerde kullanılacak ve Toshiba ismi raflardan kalıcı olarak kalkacak.