12 Mayıs 2019

author photo

League Of Legends oyununa dahil edilen yeni şampiyonlar ve yeni yetenekler oyun içi çeşitliliğin bol olmasını sağlayan en önemli durumlardan bir tanesidir.Oyun içerisindeki şampiyonların bazılarını oynamak üstün refleks özelliği ve anlık olarak hızlı ve etkili kararlar gerektirirken kimi şampiyonlarda ise böyle bir durum söz konusu olmamaktadır.

LEAGUE OF LEGENDS'DA OYNAMASI EN KOLAY ŞAMPİYONLAR


1. ANNİEAnnie'nin ilk yeteneği Yok Et doğrudan hedef odaklı yetenek atışı olması,uzun menzili ve bir birimi öldürdüğünde mana bedelini geri kazandırma özelliğiyle koridorda son derece kolay farm yapmanızı sağlıyor.Ayrıca Annie,pasif özelliği Kundakçı yeteneği ile her 4 büyü yaptığında 4. büyü rakibini bayıltıyor.Bu özelliği ile Annie,Flash+Ateşle+Çağır:Tibbers şeklinde basit bir kombo yaparak oldukça iyi hasar çıkarıyor,takımının yeteri düzeyde kitle kontrol verebilme potansiyelini karşılıyor ve takım savaşı başlatabiliyor.

 2. DR MUNDOMikroplu Satır yeteneği ile düşmanlarını yavaşlatan,hasar veren Mundo,Alevli Istırap yeteneği ile büyü hasarını,Acısever yeteneği ile normal saldırılarını güçlendirir.Mundo'ya satın alınan eşyalarla şampiyon muazzam derecede dayanıklı olabiliyorken canı azaldığında ultisi olan Sadizm devreye girerek şampiyonun ölmesi neredeyse imkansız hale gelebiliyor.Mundo kullanırken sadece q yeteneğinizi tutturmanız gerekecektir.Bunun dışında w ve e tuşlarına basıp rakibi kovalamanız gerekecek.Birde canınız azaldığında r tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

3. DARİUSDüşmanına gerek yetenekleriyle gerek normal saldırılarla hasar veren Darius,pasifi sayesinde bünyesinde potansiyel bir Tutuştur özelliği taşıyor.Genelde tek bir saldırı eşyası,bir hareket hızını arttıran ve büyü/fiziksel savunma sağlayan çizme ve dört hayatta kalma eşyası ile oynanan Darius şampiyonunun öldürülmesi zor ve öldürmesi kolay bir şampiyondur.Darius şampiyonunda iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız yürekli ve atarlı bir şekilde oynamanız ve şampiyonun hantal bir şampiyon olduğunu unutmamanız gerekecektir.

4. GARENDarius şampiyonu ile aynı mantıkta üretilen Garen,bir çizme bir saldırı eşyası ve dört hayatta kalma eşyası ile muazzam hasarlar verebilen ve zor öldürülen şampiyonlardan biridir.Genelde Garen oyuncularının yaptığı tek şey rakibinin üzerine q yeteneği ile koşarak vurmak ve rakibini susturmak,e yeteneği ile düşmanını döne döne parçalamak ve ultisi olan r yeteneği ile son noktayı koymak oluyor.Ancak Darius,Garen gibi şampiyonların her ne kadar hasar verme potansiyelleri yüksek,hasara karşı dayanıklılığı yüksekte olsa mobil şampiyonlar değildirler.

5. JAXPasifi sayesinde normal saldırılarını hızlandıran Jax,w yeteneği ve ultisinden gelen 3. vuruşa ek hasar özelliği ile düşmanına fazlasıyla hasar verebilme özelliğine sahiptir.Oyun içerisinde yakın dövüşlerde en etkili şampiyonlardan biridir.Şampiyona alışmak için bir gün boyunca Jax oynamanız yeterli olacaktır.E özelliği ile düşmanlardan gelen normal saldırıları savurma ve düşmanı bayıltıp hasar verme özelliği Jax'ın en korkulan yeteneğidir.

6. JİNXSaldırı hasar taşıyıcısı olan Jinx,bütün hasar verebilme potansiyelini normal saldırılarından karşılar.w yeteneği düşmanı yavaşlatırken e yeteneği düşmanın Jinx'in dibine gelmesini veya kapalı bir çatışma alanından kaçmasını engeller.Jinx oynarken dikkat edilmesi gereken şey düşman yakındayken makineli,düşman uzaktayken roket ile vur-kaç yapılmasıdır.

7. MASTER YİMaster Yi normal saldırıları ile en fazla hasar verebilen şampiyonlardan bir tanesidir.E yeteneğinin pasifi sayesinde normal saldırılarına ek fiziksel hasar ekleyen Yi,e yeteneğini etkin duruma getirince pasifi olan çifte vuruş ile genelde Master Yi şampiyonuna kasılan can değerlerine göre vuran ve ormancı eşyaları sayesinde muazzam bir hasar verebiliyor.Ayrıca q yeteneği ile düşmanlarının arasına girip onlara hasar veriyor ve üzerine gelen yetenek atışlarından kurtulabiliyor.Bu şampiyonu iyi kullanmak için dikkat edilmesi gereken şey savaşa doğru zamanda girmek,ilk başta doğru kişiye saldırmak ve q yeteneğini en doğru zamanda kullanmaktır.

8. PANTHEONPantheon'nun pasifinden gelen normal saldırı hasarı almasını engelleyen kalkanı sayesinde,koridorda rakip şampiyon ile hasar takası konusunda çok avantajlı olabiliyor.Q yeteneğinin mızrak atışları ve e yeteneği ile beraber w'nun pasif özelliği yenilmesi ve düşmanı bayıltması Pantheon'u savaşlarda efsane kılıyor.Ayrıca bu şampiyonu oynamak için herhangi bir hızlı refleks yeteneği ve benzeri becerilere ihtiyacınız yok.

Pantheon şampiyonu baştan aşağı yenilendi.Burada Pantheon için yazdıklarımız geçerli olmayabilir...

9. SİVİRSivir,alt koridorda q ve w yetenekleriyle en kolay farm yapabilen saldırı taşıyıcılarından bir tanesidir.Sivir,düz vuruşları ve yetenek atışlarıyla genelde tek hedef için değil alana yönelik hasar çıkartma potansiyeline sahiptir.Ne kadar hızlı ve yüksek saldırı gücüne sahip olsa da dayanıklı bir şampiyon değildir.Q yeteneğinin bumerangı ile düşmana hasar verirken düz bir hat içerisindeki rakipleri biçer ve w yeteneği ile yine düz bir hat içerisindeki bütün rakiplere hasar verir.

10. TEEMOOyun içerisinde en nefret edilen şampiyonlardan bir tanesi olan Teemo,q yeteneğinin düşmanı kör yapması ve yüksek hasar vermesi,her tarafa dizdiği mantarları ve bu mantarların verdiği hasar ile yavaşlatması yüzünden League Of Legends oyununda en sevilmeyen şampiyonlardan bir tanesidir.Oynaması çok kolay değildir.Ancak zor bir şampiyon olduğu da söylenemez.Teemo,League of Legends oyununda daha çok vur kaç yapmayı sevenlerinin kullandığı bir şampiyondur.

11. TWİTCHSaldırı hasarı taşıyıcılarından bir tanesi olan Twitch,ani hasar verebilen şampiyonlardan değildir.Hasar verebilme potansiyelini daha çok düşmanlara topluca hasar vermesine olanak sağlayan ultisi ve q yeteneğinin görünmezliği ile pozisyon alması ve beraber verdiği zehir etkisinin e yeteneği ile patlatmasına borçludur.Twitch şampiyonunu iyi kullanmak için bilinmesi gereken en önemli şey oyun içerisinde savaş başlamadan önce doğru pozisyonun alınmasıdır.

12.VEİGARVeigar q yeteneği ile son vuruş yaptığı sürece sürekli ve kalıcı olarak hasarını arttıran bir büyücü şampiyonudur.Veigar'ın ultisi oyun içerisinde bir süre sonra muazzam hasarlar verebilir.Hatta w yeteneğinin hasarı bile bir rakip şampiyonu öldürebilir veya en iyi ihtimalle sakat bırakabilir.Oyun içerisinde gayet iyi bir şekilde kasılmayı başarmış bir Veigar sadece ultisi ile karşı takımın saldırı taşıyıcısını tekleyebilir.Şampiyonu kullanabilmek için e yeteneğinin tutturulmasını öğrenmek ve buna alışmak yeterli olacaktır.

13.WARWİCKDüşmanlarının peşinden adeta bir sapık gibi koşan Warwick,q yeteneği ile hasar verir ve can doldurur.Bu ve pasif yeteneği sayesinde gayet kolay bir şekilde orman kamplarını dönen Warwick ani baskınlara son derece müsait bir şampiyon olmakla beraber takımı için tank ve kitle kontrol sağlama rolünü üstlenebilir.E yeteneği ile ciddi bir oranda üzerine aldığı hasarı karşılayabilir.Warwick'i iyi kullanmak için r yeteneğine alışmak yeterli olacaktır.

14.XİN ZHAOXin Zhao'da hasar potansiyelinin çoğunu normal saldırılarından alır.Q yeteneği ile havaya savurma yeteneğine sahip Xin Zhao,oyun içerisinde ormancı rolünü üstlenen ve baskın atmaya karşı son derece el verişli olan oynaması kolay bir şampiyondur.E yeteneği kaçan bir düşmanı yakalamaya ya da bir düşmandan uzaklaşmak için minyonlara veya orman kampındaki canavarlara kullanılır.Ultisi sayesinde uzaktan gelen yetenek atışları ya da menzilli normal saldırıları savurur.

YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki