WEBDE DESTEK
Teknoloji destekçiniz.

Hoşunuza gidecek İnstagram güncellemesi

0 2.200

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu İnstagram,hemen hemen herkesin gözdesi durumunda.Ancak uygulamanın içerisinde yüksek çözünürlükteki içeriklerin yüklenmesi

 konusunda kullanıcılarına sorun yaşatmaktadır.
İnstagram kullanıcıların kendi hesaplarına yükledikleri yüksek çözünürlükteki içerikler diğer kullanıcıların cihazında yüksek internet kullanımına sebep oluyor.Bu durum hem sosyal medya akışının yavaş yüklenmesi hemde kullanıcının mobil ağ için satın almış olduğu paket veya abone olduğu tarifelerdeki belirli kotada var olan internetinin hızlı bir şekilde bitmesine sebep oluyordu.

İnstagram’da bunun üzerine yeni yapmış olduğu güncelleme ile kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunuyor.Bu seçenekleri kullanarak İnstagram’da internet paketinizi daha az kullanabilir ve yayın akışını daha hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz.Ancak bu güncelleme şuan için sadece Android cihazlarda geçerli.

Bu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümüne dokunun.Hesap > Hücresel Veri Ayarları sekmelerini takip edin.Ardından Veri Tasarrufu özelliğini açın.Yüksek Çözünürlüklü Medya kısmını Sadece WİFİ olarak ayarlayın.Böylece İnstagram uygulaması mobil veri kullanırken internet paketinizi yoğun bir şekilde kullanmayacak.

 

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku