WEBDE DESTEK
Teknoloji destekçiniz.

Yeni teknoloji ile internet %30 hızlanacak

0 2.269

Mobil cihazlar için geliştirilen 5G bazı halka açık bölgelerde test edildi ve test ile oldukça tatmin edici bir sonuç elde edildi.Mobil ağın gelişimi yanında Wİ-Fİ içinde teknoloji ilerliyor.Mobil cihazlar için 5G teknolojisi 300 Mbps’e varan hız sağlarken 1 ile 10 Gbps hızlara olanak sağlayan yeni Wİ-Fİ teknolojisinde de ilerlemeler kaydediliyor.

Yapılan son tespite göre dünya üzerinde 13 milyardan fazla Wİ-Fİ teknolojisi kullanan cihazın var olduğu tespit edildi.Ve yeni teknoloji ürünü olan Wİ-Fİ için “Başka hiçbir teknolojinin bu kadar uygun bir fiyat için teklif edilemeyeceği kadar başarılı bir performans sunuyor.” ifadeleri kullanıldı.

2020 yılının başlarında duyurulması beklenen yeni teknoloji ürünü olan Wİ-Fİ 6,farklı bir güvenlik protokolü kullanıyor.Yeni güvenlik protokolü sayesinde kullanıcılar güvenlik açısında daha kaliteli bir deneyim yaşıyor.Devlet kurumları ve iş yerleri bu yeni sistem sayesinde 192 bit güvenlikten yararlanabilecek.

Wİ-Fİ 6 destekleyen cihazlar ise yine 2020 yılının başlarında duyurulması planlanıyor.Hatta Wİ-Fİ 6 destekleyen cihazların arasında Samsung Galaxy Note 10 akıllı telefonların var olacağıda söyleniyor.Kısaca 2020 yılında hem mobil ağlar hemde Wİ-Fİ üzerinden yapılan kablosuz ağlarda internet hızımız muazzam bir şekilde artış gösterecek ve kullanıcılar bu hızlı internete maliyeti düşük bir şekilde sahip olacaklar.

Ayrıca bu yeni teknolojiler sayesinde Wİ-Fİ ile yapılan internet bağlantısı %30 oranında daha hızlı olacağı,WPA3 şifreleme teknoloji desteği ile yüksek güvenlik sağlayacağı,birden fazla cihazın bağlantı kurduğu durumda ise güç tasarrufu sağlandığı ifade ediliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku