Teknolojideki destekçiniz

Telefon çekmezken arayabilir,mesaj atabilirsiniz (Mesh Talk)

1.313

Oppo,telefonunuz çekmediğinde ve internet bağlantınız olmadığında arama yapmanıza,mesaj çekmenize imkan tanıyan teknolojisi Mesh Talk’ı tanıttı.

Aysa’nın dışında yakın zamanlarda adını duyurmayı başaran telefon markası Oppo,yepyeni bir teknolojiyi tanıttı.Mesh Talk adlı yeni teknoloji Şangay’da yapılan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtıldı.

İletişim protokolü olan Mesh Talk sayesinde internet bağlantısı olmadan ve telefonunuzun çekmediği bir yerden 3 km uzakta olan bir kişiye mesaj atabilecek ve arama yapabileceksiniz.3 km iletişim mesafesi kalabalık olan yerlerde daha da artmaktadır.

Oppo şirketi bu özellik için acil durumlarda oldukça işe yarayacak ve batarya ömürlerine herhangi bir etkisi olmayacağını belirtti.

Mesh Talk’ın çalışması ise basit bir mantığa dayanıyor.Telefonunuzun çekmediği ve internet bağlantısının olmadığı bir konumda Oppo cihazınız 3 km uzaklıktaki başka bir Oppo cihazı ile arasında yerel bir bağlantı kurarak iletişime geçmenizi sağlıyor.Bu sayede arama yapabilmek ve mesaj atabilmek için herhangi bir bağlantıya ihtiyacınız olmuyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.