Teknolojideki destekçiniz

Youtube dönüştürücü siteleri engelliyor

0 3.302

Youtube,sitesinde dinlediğiniz bir müziği bilgisayarınıza veya telefonunuza yüklemenizi sağlayan mp3 dönüştürücü sitelerini engelliyor.Youtube sitesinde resmi müzik kanallarının birçok şikayeti ile beraber yasal yollara başvurması sonucu Youtube şikayet edilen bu tarz dönüştürücü sitelerini engellemeye başladı.

Bilindiği üzere Youtube resmi sitesinde dinlediğiniz bir müziğin linkini kopyalayıp herhangi bir dönüştürücü sitesine yapıştırdığınızda dinlediğiniz o içeriği ister mp3 formatında müzik olarak isterseniz doğrudan video olarak bilgisayarınızda yada telefonunuzda dinleyebiliyordunuz.

Ancak Youtube’a söz konusu dönüştürülen içeriklerin ait olduğu bir çok kanal sahibi bu tarz siteler hakkında çokça şikayette bulundu.Ayrıca bu kanallar yasal yollar ile bu sitelerin engellenmesini istediler.Bunun üzerine Youtube kısa bir sürede en popüler üç dönüştürme sitesini engelledi.

Şuan için hala bazı Youtube içeriği dönüştüren siteler etkin durumda olabilir.Ancak içeriklerin telif hakkını korumak için diğer sitelerinde kısa bir zaman içerisinde engellemesi bekleniyor.

 

İşte engellenen o üç dönüştürücü site…