21 Eylül 2019

author photo

Bilgisayarınıza format atmak veya herhangi bir sorundan dolayı BIOS ekranını açmak istiyorsunuz ancak BIOS'un açma tuşunu bilmiyor yada BIOS açılış tuşuna basıyor olmanıza rağmen BIOS ekranına ulaşamıyorsanız çok daha kolay alternatif BIOS ekranını açma yöntemini deneyin.

Bilgisayarınızın donanım ayarlarını değiştirmek yada Boot Menu kısmına ulaşmak için BIOS ekranını açmaya çalışıyorsanız ve BIOS ekranını bir türlü açamıyorsanız alternatif BIOS açma yöntemini kullanın.


Bu yöntem Windows 8,Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde BIOS ekranının açılması için kullanılan bir yöntemdir.Eğer sizde BIOS menüsünü açmak için açılıştaki ekranı kaçırıyor,BIOS açma tuşuna sürekli olarak basmanıza rağmen BIOS menüsüne ulaşamıyorsanız yada klavyeniz bozuk olduğu için BIOS'a giremiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin...

🔖 ŞU YAYINLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...
🔎 BIOS arayüzü şifresini sıfırlama yöntemi

1.ADIM Sol alttaki Windows simgesine ardından kapatma tuşu simgesine tıklayın.Klavyenizin sol kısmındaki Shift tuşuna basılı tutarak Yeniden Başlat'a tıklayın. (Elinizi Shift tuşunun üzerinden çekmeyin.)2.ADIM Bilgisayarınız birinci adımdan sonra karşınıza aşağıdaki gibi mavi bir ekran çıkartacaktır.Bu ekranda Sorun Gider kısmına tıklayın.3.ADIM Gelişmiş seçenekler kısmına tıklayın.4.ADIM UEFI Donanım Yazılımı Ayarları bölümüne tıklayın.5.ADIM Yeniden Başlat butonuna tıklayın.✔️ Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında BIOS ekranı açılacaktır.


YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki