29 Eylül 2019

author photo

Windows 10 işletim sistemine format atmak için sıfırlama özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır.Sıfırlama özelliği sayesinde Windows 10 işletim sisteminin kurulum sürücüsüne yani USB,DVD gibi aygıtlara ihtiyacınız olmayacaktır.

Windows 10 işletim sistemini sıfırlayarak yerel diskteki bütün verileri silebilir yada kişisel dosyalarınızı koruyacak şekilde bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.Sıfırlama (format) işleminin yapılması için şu adımları sırasıyla uygulayınız...

1.ADIM Başlat menüsünde,klavyenin sol altındaki shift tuşuna basılı tutarak Yeniden Başlat'a tıklayın."Lütfen bekleyiniz" yazısından sonra karşınıza mavi bir pencere açılacak.


1.ADIM Sorun Gider'e tıklayın.


1.ADIM Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıklayın.


1.ADIM Eğer kişisel verilerinizin silinmesini istemiyorsanız Dosyalarımı sakla,yerel diskin tamamı silinecek şekilde sıfırlama işleminin yapılmasını istiyorsanız Her şeyi kaldır seçeneğine tıklayın.

Kişisel verilerinizin bir USB aygıtında yedekleyip Her şeyi kaldır seçeneğine tıklayarak sıfırlama işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.


1.ADIM Sıfırlanacak hesabı seçin.


1.ADIM Sıfırlama işlemini onaylamak için Sıfırla butonuna tıklayın.Bu butona tıkladıktan sonra sıfırlama işlemi başlayacaktır.Sıfırlama işlemi yapılırken bilgisayarınızın prize takılı olduğundan ve şarj edildiğinden emin olun.


1.ADIM Sıfırlama (format) işlemi gerçekleştirilirken bilgisayarınız kendiliğinden birkaç defa yeniden başlatılabilir.
✔️ Sıfırlama işleminin sonucunda bilgisayarınız fabrika ayarlarına dönmüş durumda olacaktır.

🔖 Şu yayınlar ilginizi çekebilir...


YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki