Teknolojideki destekçiniz

Windows 10’da karanlık tema etkinleştirme

0 3.322

Telefonda sıkça kullanılmaya başlanan karanlık mod (karanlık tema) Windows 10 içinde yapılmıştı.Windows 10’un 1809 sürümü ile gelen karanlık tema birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı.

Karanlık mod özelliği ilk olarak akıllı telefonların uygulamalarında görüldü.Çoğu uygulamaların arka planı beyaz renkte olduğu için ekrana bakanların gözünü rahatsız edebiliyordu.Ancak karanlık mod ile birlikte beyaz renklerin yerini siyah ve koyu gri gibi renkler almaya başladı.

Bu durum ekrana bakan kişilerin hoşuna gitti.Artık beyaz rengin verdiği o rahatsızlıktan kurtuldular.Karanlık modun kullanıcılar tarafından sevilmesinin ardından sadece uygulamalarda değil web sitelerinde,ekranlarda,işletim sistemlerinde ve daha birçok yerde karanlık mod uygulanmaya başlandı.

Bu alışkanlıktan geri kalmayan Microsoft şirketi,Windows 10 işletim sistemine 1809 sürümü ile karanlık mod özelliği kazandırdı.Windows 10 işletim sisteminde karanlık modu kullanabilmek için şunları yapmanız gerekmektedir…

 

1.ADIM Arama kutusu üzerinden Ayarlar‘ı açın.

2.ADIM Kişiselleştirme bölümüne tıklayın.


3.ADIM Sol kısımdan Renkler‘e tıklayın.Tema Renginizi Seçin kısmında siyaha yakın koyu bir gri renk tonu seçin.Böyle bir renk yoksa Özel renk‘e tıklayın ve koyu gri bir renk tonu seçin.


4.ADIM Renginizi seçin kısmından Koyu seçeneğine tıklayın