13 Aralık 2019

author photo

Telefonunuzla birini aradığınız zaman bazı özel durumlar gerçekleşebilir.Örneğin aradığınız numaraya güvenmeyebilirsiniz.Bu yüzdende telefon numaranızın aradığınız kişinin ekranında gözükmesini istemeyebilirsiniz.Bu durumda bir arama yaptığınız zaman aradığınız kişinin telefon ekranında özel numara olarak gözükebilirsiniz.

Özel numarayı etkinleştirmek ve aradığınız kişinin ekranında numaranızı gizlemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin...

[  Buradaki adımlar Sony Xperia Z5 cihazında gerçekleştirilmiştir.Farklı Android işletim sistemlerinde aşağıdaki adımlar kullanıcı arayüzü farklılığından değişebilir.Ancak Android işletim sistemlerinde bütün arayüzler birbirlerinin oldukça benzerdir.  ]

1.ADIM: Telefon düğmesine dokunun.Ardından sağ üstte bulunan üç nokta düğmesine dokunun.Sonrasında Ayarlar'a dokunun.2.ADIM: Çağrılar bölümüne dokunun.3.ADIM: Ek ayarlar bölümüne dokunun.4.ADIM: Arayan Kimliği bölümüne dokunun.5.ADIM: Numarayı gizle seçeneğine dokunun.


✔️ Artık arama yaptığınızda telefon numaranız aradığınız kişinin ekranında aşağıdaki görselde de gözüktüğü gibi "Özel numara" olarak gözükecektir.


YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki