14 Aralık 2019

author photo

Windows 10 işletim sistemi birçok kullanıcı tarafından da fark edildiği gibi eski Windows işletim sistemlerine göre çok daha yavaş çalışmaktadır.Bunun sebebi Windows 10 işletim sisteminin Hard Disk depolama birimlerine göre uygun olmamasıdır.Ayrıca çeşitli hatalardan dolayıda sistem bir hayli yavaş çalışmaktadır.

Bu yavaşlığın başlıca sebeplerinden bir diğeri de Windows 10'un denetim akış korumasından kaynaklanmaktadır.Denetim akış koruması bilgisayarınızda henüz çalıştırılmamış programların güvenli olup olmadığına dair tarama yapan ve güvensiz bir durum söz konusuysa müdahale eden bir koruma tedbiridir.

Bu yüzden Wimdows 10 kullanıcılarının denetim akış korumasını devre dışı bırakması gerekmektedir.Bu korumayı devre dışı bırakıp sisteminizi yeniden başlattığınızda sistem daha kararlı bir şekilde çalışacaktır.Bütün bunların dışında denetim akış koruması yüzünden Windows 10 işletim sistemi Google'ın yaptığı bir test sonucunda Windows 7 sürümüne göre %500 daha yavaş çalıştığı tespit edildi.

Ayrıca Windows 10 işletim sisteminin daha iyi çalışması için aşağıdaki yayınlara da göz atabilirsiniz.

👉 %100 disk kullanımı sorunu ve çözümü
👉 FPS sorununun çözümü

Denetim akış korumasının kapatılması için yapılması gerekenler...

1.ADIM Arama kutusuna Ayarlar yazın ve Ayarlar uygulamasını açın.2.ADIM Güncelleştirme ve Güvenlik bölümünü açın.3.ADIM Sol kısımdan Windows Güvenliği sekmesini açın.Ardından Uygulama ve tarayıcı denetimi bölümünü açın.4.ADIM Açılan pencerenin en altında bulunan Exploit protection ayarları sekmesine tıklayın.


5.ADIM Denetim akış koruması (CFG) bölümünü Varsayılan olarak kapalı konumuna getirin.✔️ Ayarların etkinleştirilmesi için cihazınızı yeniden başlatın.

YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki