15 Şubat 2020

author photo

Video içerik platformu olan Youtube,Google'ın bünyesine dahil edildiği günden beri gelişmeye ve popüler olmaya devam ediyor.Devasa bir kitle tarafından kullanılan bu platformda,kişilerin kendini geliştirmeye ve yeni şeyler keşfedip öğrenebileceği kanallar mevcutken tamamen faydasız ve kalitesiz içerikler üreten kanallarda bulunmaktadır.Bu yayında sizler için kendinize yeni şeyler katabileceğiniz,yeni şeyler keşfedebileceğiniz Youtube kanallarını listeledik...

Ulaşmak istediğiniz Youtube kanalının başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

1. Barış Özcan


Sanat,bilim ve teknoloji alanında güncel bilgileri sunan bir Youtube kanalı.Mizahı ve anlatım üslubuyla izleyicileri kendine çeken ve teknoloji,bilim,sanat alanında Türkiye'deki açlığın bir nebze de olsa gideren Youtube kanalıdır.Barış Özcan hakkında çeşitli medya alanlarında "Fetö" iddiaları bulunsa da bu iddiaları destekleyen sağlam nitelikte bir ispat sunulamamıştır.Ayrıca bu yayın,kişilerin kendisi değil Youtube kanalları gözetlenerek oluşturulmuştur.

2. Hardware Plus


Teknoloji ve internet mağazalarında satışa çıkarılan akıllı telefon ve diğer tüm teknoloji ürünlerini inceleyen bir Youtube kanalıdır.Ürünleri hem kendileri kullanarak hemde izleyicilerin yorumlarını dikkate alarak herhangi bir mağazadan yeni bir ürün satın almak isteyen kişilere rehber olan faydalı bir kanalı olamayı hedeflemiş ve bu hedefe başarılı bir şekilde ulaşmıştır.

3. Web Odası


HTML,CSS,PHP ve diğer birçok tasarım ve yazılım dillerini konu edinen ve bu konular için ücretsiz eğitim videoları çeken eğitici bir kanaldır.Konu anlatımı uzun olsa da oldukça sade,temelden ve anlaşılır bir şekilde gerçekleştirilmektedir.Kanal sahibi uzun bir süredir yeni içerik üretmese de yazılımcıların yada yazılıma meraklı kişilerin faydalanabileceği bir Youtube kanalıdır.

4. Mehmet BAŞKAK


Psikoloji ve edebiyat okumuş ve bu alanda severek devam etmiş bir kişidir.Gündelik hayatta yaşanan sorunlar hakkında içerik üreten,psikolojik sorunları ele alan ve kişilerin çeşitli sorunlarından kurtulmasına yardım etmeye çalışan bir Youtube kanalıdır.

5. EngineeringTR


Tüm mühendislik alanları kapsamayı ve bu alanda birçok eğitici içerikler üretmeyi hedefleyen bir kanaldır.Şuan için daha çok elektrik-elektronik mühendisliği hakkında eğitici videolar üretse de ilerleyen günlerde birçok bölüm için eğitici videolar üretmeyi hedeflemektedir.Özellikle üniversite öğrencileri için abone olunması gereken bir kanaldır.

6. BilgisayarKavramlari


Bilgisayar bilimleri,yönetim bilişim sistemleri,bilgisayar mühendisliği,veri madenciliği konularında eğitim videoları üreten ve güncel gelişmelerin takibinde kalan bir kanaldır.Kendini geliştirmek isteyen ve güncel olaylardan haberdar olmak isteyen bireylerin dikkatini çekebilecek bir Youtube kanalıdır.

7. Haluk TATAR


Kişisel gelişim,genel kültür,yabancı dil eğitimi,web tasarımı,programlama dili gibi birçok alanda içerik üreten,akıcı bir anlatım üslubuna sahip kaliteli bir Youtube kanalıdır.Kanala abone olmanızı ve kanal içerisindeki videoları izlemenizi tavsiye ederiz.

8. Ayhan Tarakcı


2012 yılı içerisinde Blogger platformunda yayın hayatına başlayan Ayhan Tarakçı,bilgisayar alanı ve bu alanla birlikte yazılım,donanım,teknoloji tarihi,askeri endüstri,popüler bilim ve kültür alanında birçok yeni video içerikleri üreten bir Youtube kanalı olmayı başarmıştır.

9. Mesut Çevik


Birçok kişi tarafından bilinen www.donanımhaber.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Mesut Çevik'in resmi Youtube kanalıdır.Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler hakkında video içerikleri üreten bu kanalda son derece sade,anlaşılır ve detaylı bir anlatımla karşılaşacaksınız.Oldu bitti durumuna getirmeden yaşanan gelişmelerden detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz faydalı bir kanaldır.

10. BilimFili


Bilim alanında yeni içerikler üreten,eğitici ve geliştirici bir Youtube kanalıdır.Ancak kuruluş zamanı yeni olduğu için çok fazla içeriğe sahip değildir.Yeni kurulan ve başarılı olarak gördüğümüz Youtube kanalı BilimFili'ne abone olarak destek olabilirsiniz.

YORUM YAP 0 Yorum

Lütfen saygılı,seviyeli ve uygun bir dille yorum yapalım.
İfadelerİfadeler

Sonraki yayın Sonraki
Önceki yayın Önceki