Teknolojideki destekçiniz

Windows 10’da interneti mobil cihazlarla paylaşma

0 458

Akıllı telefonlarda bulunan Hotspot (diğer adıyla Mobil erişim noktası) özelliği Windows 10 işletim sisteminde de bulunmaktadır.Bu özellik sayesinde bilgisayarınızı internet dağıtıcısı olarak kullanabilirsiniz.Böylece telefonla internete bağlanmak isteyen ancak bağlanamayan kişilerin bilgisayarınızın üzerinden WİFİ ağına bağlanmasını sağlayabilirsiniz.Aynı şekilde akıllı telefonunda internet paketi bitmiş ve WİFİ ağına bağlanamayan kişilerin internete erişmesini sağlayabilirsiniz.

 

Windows 10 işletim sisteminde interneti mobil cihazlarla paylaşarak WİFİ ağını daha geniş alana dağıtabilirsiniz.Bilgisayarların WİFİ çekim gücü genelde akıllı telefonların çekim gücünden daha güçlü olur.Bilgisayarınızla uzaktaki bir modeme bağlanıp bu interneti etrafınızdakilere dağıtabilirsiniz.

 

Windows 10 işletim sisteminde interneti mobil cihazlarla paylaşmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz…

 

1.ADIM: Bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olun.İnternet bağlantısı olmadan bilgisayarınızda Hotspot özelliği kullanırsanız sadece lokal bağlantı noktası oluşturursunuz.Diğer kişiler bağlanabilir ancak internet erişimi olmaz.Bu yüzden bilgisayarın internete bağlı olduğundan emin olun.

 

2.ADIM: Arama kutusuna “Mobil etkin nokta ayarları” yazın ve açın.Yada aynı sekmeye Ayarlar > Ağ ve İnternet > Mobil etkin nokta ayarları yolu üzerinden ulaşın.

 

 

3.ADIM: Aşağıdaki görselde de gözüktüğü gibi mobil etkin noktayı aktif hale getirin.Ağ adını ve şifresini yeniden düzenleyin.İsterseniz açılan sayfanın en alt bölümünden güç tasarrufu özelliğini pasif hale getirerek bağlantının hiçbir koşulda aksamamasını sağlayın.