Teknolojideki destekçiniz

NVIDIA GeForce 920M

0 1.004
50%
Ortalama

Sıradan kullanıcılar ve internette takılanlar için mükemmel

Bu ekran kartı, sıradan dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır. 920M ile üretkenlik uygulamalarını çalıştırabilir, internette takılabilirsiniz. CG:GO, League of Legends ve benzeri popüler çevrim içi oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.

  • Genel
  • Performans
  • Bellek
  • Yetenek
  • Verimlilik

Dizüstü bilgisayarlarından bazıları sadece günlük kullanım ihtiyacını karşılar. Bu bilgisayarlarla internetten dizi,film yada video izlenebilir görsel arşiv oluşturulabilir. Sadece bu amaçlar doğrultusunda bilgisayar kullanmak isteyenler için dahili ekran kartları yeterli olabilmektedir. Günlük kullanım için dizüstü bilgisayara sahip olamak isteyen kullanıcıların harici ekran kartına ihtiyacı bulunmamaktadır. Ama yinede dahili ekran kartlarının yetersiz kaldığı noktalarda kullanıcının ihtiyaçları NVIDIA GeForce 920M gibi ekran kartı modelleriyle giderilir.

Ancak bazı kullanıcılar cihazlarından biraz daha fazlasını ister. İşte bu kullanıcılar için dahili ekran kartları yetersiz kalabilir ve harici ekran kartına ihtiyaç duyabilir. İşte bu ekran kartı tamda bu amaca hizmet eden bir ekran kartıdır. Eğer bilgisayarınızda film, dizi, video izlemek ve görsel arşiv oluşturmanın dışında çeşitli tasarım ve çizim yazılımlarını kullanmak ve popüler, yüksek performansa ihtiyaç duymayan çevrim içi oyunları oynamak istiyorsanız NVIDIA GeForce 920M ekran kartı ihtiyacınızı giderecektir.

NVIDIA GeForce 920M

NVIDIA GeForce 920M ekran kartı, giriş seviyesinde olan bir ekran kartıdır. Performans açısından oyunculara hitap eden bir ekran kartı değildir. Yani yüksek grafikli oyunlarda oldukça iyi oyuncu deneyimi sunmak için geliştirilmemiş bu doğrultuda optimize edilmemiş ve edilmeyecek olan bir ekran kartı modelidir. Zaten genel anlamda NVIDIA GeForce M ve MX ekran kartı ailesine bakacak olursak oyunlara ve oyunculara hitap eden birer ekran kartları değildirler. Bu ekran kartları ince, zarif ve şık tasarıma sahip olan, bataryası hemen bitmeden tek bir şarj ile uzun süre kullanılabilen ve seyahat ederken son derece kolay bir şekilde taşınabilen, fiyat açısından da kullanıcıya hitap eden dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

NVIDIA GeForce 930M

 

NVIDIA GeForce 920M teknik özellikleri

NVIDIA GeForce 920M önceki nesil modellerine göre oyun, fotoğraf, video düzenleme uygulamalarında 3 kat daha hızlı grafik performansına sahip giriş seviyesindeki dizüstü bilgisayarları için kullanılır.

MİMARİ  Kepler
ÇEKİRDEK HIZI  954 MHz
VERİ YOLU GENİŞLİĞİ  64 Bit
BELLEK HIZI  1800 MHz
BELLEK TÜRÜ  DDR3
BELLEK MİKTARI (MAKSİMUM)  4096 MB
DirectX SÜRÜM  DirectX 12 (FL 11_0), Gölgelendirici 5.0
TRANSİSTÖR SAYISI  1300 Milyon
TEKNOLOJİ  28 nm
ÖZELLİKLERİ  Optimus, PhysX, Verde Sürücüler, CUDA, 3D Vision, 3DTV Play, GPU Boost 2.0
DUYURU TARİHİ  27.01.2015

 

DEĞERLENDİRME

NVIDIA GeForce 920M ekran kartı 3D video oyunları için geliştirilmiş bir ekran kartı değildir. Ancak bu ekran kartıyla en düşük grafik ayarları kullanılarak bazı 3D video oyunları çalıştırılabilir. 920M ekran kartıyla bazı 3D video oyunlarında sergilenen performans değerlerinin listesini oluşturduk.
 UYGULAMA ADI EN YÜKSEK FPS   EN DÜŞÜK FPS
 LEAGUE OF LEGENDS 79   48
 TOTAL WAR:THREE KINGDOMS 29   BAŞARISIZ
 FAR CRY NEW DAWN 13   BAŞARISIZ
 METRO EXODUS 9   BAŞARISIZ
 FORTNITE 66   BAŞARISIZ
EN YÜKSEK FPS değerleri en düşük grafik ayarlarında alınan verilerdir. EN DÜŞÜK FPS değerleri en yüksek grafik ayarlarında  alınan verilerdir.

 

Bu test sonuçları şu cihaz kullanılarak elde edildi:

 

MSI CX61 2QC 2970M MS-16GD
Intel Celeron 2970M 2.2GHz
GeForce 920M