Teknolojideki destekçiniz

NVIDIA GeForce 930M

0 1.034
54%
Ortalama

Sıradan kullanıcılar ve ofiste çalışanlar için mükemmel

Bu ekran kartı sıradan kullanıcılara hitap eder. Düşük güç tüketimi sayesinde tek bir şarjla uzun süre bilgisayar kullanımına imkanı sağlar. Üretkenlik uygulamalarını rahatlıkla çalıştırır. Oyun konusunda kötü bir ekran kartıdır. Çevrim içi, popüler oyunlar için yeterlilik seviyesini sağlar.

  • Genel
  • Performans
  • Bellek
  • Yetenek
  • Verimlilik

Dizüstü bilgisayarlarında video izlemek, fotoğraf arşivi oluşturmak, müzik dinlemek, ofis uygulamalarını kullanmak dışında daha fazla grafik işlemine ihtiyaç duyanlar için NVIDIA GeForce 930M ekran kartı tam size göre. Özellikle çokça seyahat eden, pili çabuk bitmeyen, taşıması son derece kolay bir bilgisayara ihtiyaç duyanlar için tasarlanan dizüstü bilgisayarlarda bu ekran kartı modeli çokça kullanılan ekran kartı modelidir.

NVIDIA GeForce 930M

ASUS, Toshiba ve benzeri diğer dizüstü bilgisayar markalarının taşıması kolay, pili çabuk bitmeyen ve günlük kullanımın dışında grafik yönüyle ağır işleri halledebilen dizüstü bilgisayar modellerinde sıkça tercih ettikleri ekran kartı modelidir. Günümüz şartları, teknolojisi ve ihtiyaçlarına göre geri kalmış olan bu ekran kartı, 3D video oyunları için geliştirilmemiş olmasına rağmen düşük ayarlarda popüler bilgisayar oyunlarını ve çevrim içi oyunları oynamanıza imkan tanır. Ancak 3D video oyunlarını düşük yada bazılarını orta seviye grafik seçenekleriyle oynatabilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

NVIDIA GeForce 920M

 

NVIDIA GeForce 930M teknik özellikleri

NVIDIA GeForce 930M 3.5 kat daha hızlı grafik performansı sunmaktadır. Fotoğraf ve video düzenleme işlerinde iyileştirilmiş performans sağlar. Aynı zamanda NVIDIA Optimus teknolojisi ile pil tasarrufu sağlar.
MİMARİ  Maxwell
ÇEKİRDEK HIZI  928 – 941 (Boost) MHz
VERİ YOLU GENİŞLİĞİ  64 Bit
BELLEK HIZI  1800 MHz
BELLEK TÜRÜ  DDR3
BELLEK MİKTARI (MAKSİMUM)  2048 MB
DirectX SÜRÜM  DirectX 12 (FL 11_0), Shader 5.0
TRANSİSTÖR SAYISI  –
TEKNOLOJİ  28 nm
ÖZELLİKLERİ  GPU Boost 2.0, Optimus, PhysX, CUDA, GeForce Experience, GameWorks
DUYURU TARİHİ  12.03.2015

 

DEĞERLENDİRME

NVIDIA GeForce 930M ekran kartı 3D video oyunları için elverişli bir ekran kartı değildir. Ancak popüler bazı oyunları ve çevrim içi oyunları en düşük grafik ayarlarında çalıştırabilir.
 UYGULAMA ADI EN YÜKSEK FPS   EN DÜŞÜK FPS
 DIRT 4 62   BAŞARISIZ
 DISHONORED 2 23   BAŞARISIZ
 NEED FOR SPEED PAYBACK 26   BAŞARISIZ
 FOR HONOR 39   BAŞARISIZ
 FORTNITE 56   BAŞARISIZ
EN YÜKSEK FPS değerleri en düşük grafik ayarlarında alınan verilerdir. EN DÜŞÜK FPS değerleri en yüksek grafik ayarlarında  alınan verilerdir.
Bu test sonuçları şu cihaz kullanılarak elde edildi:

 

Asus F555LF-XO029H
Intel Core i5-5200U 2.2GHz
GeForce 930M