Teknolojideki destekçiniz

Apple müşterilerine ücretsiz AirPods veriyor

0 1.118

Apple şirketinin geliştirmiş olduğu cihazların tasarımları ve performansları sayesinde son derece başarılı olunmuş ve piyasa da etkin bir pay kazanılmıştır. Ancak şirketin fiyatlandırma konusunda ürünlerini pahalıya satması kullanıcıların gözünde kötü bir imajın oluşmasını sağlamıştır. Özellikle de Türkiye’deki fiyatlandırmanın normalin  üstünde tutulması bazı  tartışmaların yaşanmasına sebep olmuştur.

Bütün bunların yanında Apple şirketi ABD’de yeni bir kampanya başlattı. ABD’de başlatılan bu kampanyanın Türkiye’de de geçerli olması Apple’ın Türkiye konusundaki kötü tutumundan sonra bu haberin oldukça şaşırtıcı bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Apple şirketi yapmış olduğu bu kampanyada Mac yada iPad satın alan öğrencilere 2. nesil AirPods‘u ücretsiz olarak verecek.

ücretsiz airpods

ÜCRETSİZ AİRPODS KAMPANYASI DETAYLARI

Apple‘ın yapmış olduğu ücretsiz AirPods kampanyasından üniversite öğrencileri, onların ebeveynleri, herhangi bir düzeydeki eğitim görevlileri, personeller ve evde eğitim veren öğretmenler faydalanabiliyor. Aynı zamanda bu kampanya MacBook Air, MacBook ProiMac, iPad Pro, iPad Air ürünlerini satın alanları kapsıyor. Bu ürünleri satın alan müşteriler az önce sıraladığımız statülere sahipse ücretsiz olarak AirPods alabiliyorlar. Aynı zamanda Apple kampanyası doğrultusunda ücretsiz olarak verilen AirPods’lar sınırlı sayıda stoklarda bulunmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Samsung’un geliştirdiği enteresan telefon modeli : Galaxy S20 Tactical Edition

 

Ücretsiz olarak verilen AirPods’un kablosuz şarj özelliği bulunmamaktadır. Müşterilerin isteği doğrultusunda 350 TL ek ücret ödenirse kablosuz şarj kutulu AirPods’a sahip olabilirsiniz. Yada 800 TL ek ücret ödeyerek AirPods Pro’ya kampanya kapsamında sahip olabilirsiniz. Kampanya hakkındaki diğer tüm detayları Apple Türkiye internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Apple’ın sitesine gitmek ve kampanya hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Apple’ın satış politikaları ve Türkiye’ye özel tutumundan sonra ABD’de yapmış olduğu bu kampanyanın Türkiye’de de geçerli olması Türk müşteriler için çok fazla şey ifade etmeyebilir. Diğer ülkelere göre Apple’ın ürünlerini ülkemizde daha pahalıya satması hoş bir şekilde karşılanmamıştı. Bu sebepten dolayı Apple, her ne kadar kampanya düzenlese de Türkiye’de başarılı bir satış sağlayamayabilir. Aynı zamanda kampanya dahilinde ücretsiz olarak verilen AirPods’un eski bir model olması ve stoklarda sınırlı sayıda olması kampanyanın ilgisiz kalmasına sebep olabilir. Ücretsiz olarak verilen AirPods, her ne kadar eski bir model olsa da günümüz şartlarında iyi özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 

KAYNAK:  https://www.cnet.com/how-to/apples-back-to-school-deal-get-159-towards-airpods-when-you-buy-a-mac-or-an-ipad/