Teknolojideki destekçiniz

General Mobile GM 10 modeli tanıtıldı

0 559

General Mobile GM 10 teknik özellikleri nelerdir ? uygun fiyatlı mıdır ? akıllı telefonun vaadi nedir ?

General Mobile‘ın yepyeni akıllı telefonu GM 10, giriş seviyesinde uygun fiyatla telefon piyasasına çıkış yaptı. Yeni telefon modellerinde sıkça görmeye alışık olduğumuz tasarımlardan damla çentikli bir ekranla gelen GM 10 kullanıcılarına yüksek ekran/gövde oranı sunuyor. Aynı zamanda telefonun arkasında sıralanmış 3 kamera bulunuyor. General Mobile GM10, beklentileri yükseltmeden giriş seviyesinde düşük fiyatlı olan modeli için en uygun donanımları kullanmayı tercih ediyor.

Telefon gücünü Mediatek Helio A25 işlemcisinden ve IMG GE8320 GPU biriminden alıyor. 3 GB RAM belleği ve 64 GB depolama alanıyla sıradan bir kullanıcının temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Aynı zamanda cihaz çift sim kartlı olarak kullanılabiliyor. Uygulamalar ve kişisel dosyalarınız konusunda depolama alanı microSD kart ile arttırılabiliyor.

General Mobile GM 10

GM 9 modelinde bulunan AMOLED ekran bu sefer GM 10 modelinde kullanılmıyor. AMOLED ekranlar daha çok orta seviye ve yüksek seviye akıllı telefonlarda kullanılıyor. Ancak bu ekrana sahip cihazların fiyatları da el yakabiliyor. Bu sebeple General Mobile GM 10 modelinde AMOLED ekran kullanmak yerine IPS LCD ekran tercih ediliyor. Diğer taraftan cihazın ekranı 6.52 inç büyüklüğe sahipken 269 ppi maksimum parlaklık değeriyle güneşli ve aydınlık ortamlarda oldukça kaliteli kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

Cihazın kamera performansından bahsedecek olursak arkada 13 MP + 5 MP + 2 MP üç sıralı kamera bulunuyor ve ön tarafta bir adet 8 MP‘lik bir kamera bulunduruluyor. Batarya konusunda 4000 mAh kapasiteye sahip General Mobile GM 10, günlük ihtiyaçları rahatlıkla karşılıyor. İşletim sistemi olarak Android 10‘u kullanan GM 10, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, 4.5G LTE bağlantılarını destekliyor. Bir önceki GM 9 modeline göre GM 10’da bazı üst özelliklerden vazgeçilmiş gibi gözüküyor.

 

GENERAL MOBİLE GM 10 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

EKRAN 6.52 inç HD+ IPS LCD
İŞLEMCİ Mediatek Helio A25 CPU (IMG GE8320 GPU)
RAM 3 GB
DEPOLAMA 64 GB
ARKA KAMERA 13MP + 5MP + 2MP
ÖN KAMERA 8 MP
BATARYA 4000 mAh
İŞLETİM SİSTEMİ Android 10

 

GENERAL MOBİLE GM 10 FİYATI

General Mobile GM 10 akıllı telefon fiyatı General Mobile‘ın kendi resmi web sitesinde 1799 TL fiyat etiketiyle satılmaktadır. İlerleyen zamanlarda cihazın fiyat etiketi değişebilir. Güncel fiyatı öğrenebilmek için General Mobile‘ın kendi resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.