Teknolojideki destekçiniz

Huawei MateBook X Pro 2020 incelemesi

224

Huawei, akıllı telefon piyasasında yakaladığı başarıdan sonra gözünü bilgisayar pazarına dikti. Huawei MateBook X Pro 2020 dizüstü bilgisayarı ile Apple’ın MacBook’larına ciddi anlamda rakip olan Huawei, bu küçük boyutlara sahip bilgisayarla şaheser oluşturuyor. %91 ekran kasa oranıyla MateBook X Pro 2020 dizüstü bilgisayarı 3000×2000 çözünürlükteki ekranı ve güneşli ortamlarda net ekran görüntüsü sayesinde oldukça başarılı bir tasarıma imza atıyor.

Huawei MateBook X Pro 2020 ve güçlü donanım

MateBook X Pro 2020

Matebook X Pro 2020, özellikleriyle de kullanıcılarının her ihtiyacını karşılıyor. İntel Core İ7-10510U ve İntel Core İ5-10210U işlemcileri ile piyasaya çıkış yapıyor. 2 GB ayrılmış video belleğine ve GDDR5 bellek türüne sahip Nvidia GeForce MX250 harici ekran kartıyla bütün ihtiyaçları karşılıyor.

Aynı zamanda bu dizüstü bilgisayar daha fazla hava çıkışını sağlayabilecek kanatçıklara da sahip. Bilgisayar, gerçek zamanlı sıcaklık ölçme özelliği ve sessiz bir şekilde çalışma özelliğiyle kullanıcıyı rahatsız etmeyecek soğutma özelliğine de sahip.

Tasarım ve kullanılabilirlik

MateBook X Pro 2020

Bilgisayar, 56Wh kapasiteli bir batarya ve 65W Type-C taşınabilir adaptörle birlikte kutu içerisinde geliyor. Cihazın pili bazı telefonlarda bulunan Huawei SuperCharge özelliğini de destekliyor. Böyle bir batarya ile 12 saat kesintisiz video yürütmenin yanında 10 saat boyunca internette sorunsuz takılabiliyorsunuz. Sıradan kullanıcılar için 16 saatlik kullanım süresi sağlaması da ayrı bir sevindirici haber.

Bilgisayar kasasındaki giriş ve çıkışlardan bahsedecek olursak kasanın yan taraflarında biri SuperCharge özelliğini destekleyecek şekilde iki adet Type-C USB ve bir adet Type-A USB portu bulunmaktadır. Tüm bunların yanında her bilgisayar kasasında bulunan 3.5 mm jak girişine yer verilmektedir. Donanım özelliklerinin arasında 1 MP çözünürlüğe sahip gizli bir kamerası bulunmaktadır. Burada gizli kameradan kastımız kameranın alışılagelmiş bir şekilde ekranın üstünde, çerçeveye dahil edilmemiş olmasıdır. Cihazın kamerası, F6 ile F7 tuşlarının arasında bir tuşun altında saklanmasıdır. Böylece ekran çerçevesinin kalınlığı kamera yüzünden kalınlaşmamış ve gizliliğin sağlanması için çeşitli aparatlara olan ihtiyaç ortadan kaldırılmıştır.

MateBook X Pro 2020’in diğer özellikleri ve fiyatı

MateBook X Pro 2020

Cihazın diğer özelliklerinden bahsedecek olursak 1 TB SSD (3.5 GB yazma / 3 GB okuma) depolama alanı. 16 GB – LPDDR3 – 2133 MHz RAM belleği bulunmaktadır. 13.9″ %100 sRGB uyumlu  dokunmatik ekranlı cihaz, 1.33 kg fiziksel ağırlığa sahiptir. Aynı zamanda cihazın kasasında 4 adet hoparlör, 4 m uzaklıktan sesin net algılanması özelliğine sahiptir. Şuan için cihazın fiyatı 15.000 TL olarak bilinmektedir. Ancak bu fiyat ilerleyen günlerde farklılık gösterebilir. Bu yüzden aşağıdaki kaynak bağlantısından güncel fiyatı öğrenmeniz gerekebilir.

 

KAYNAK: https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-x-pro-2020