Teknolojideki destekçiniz

Qualcomm Snapdragon 720G

0 402
58%
Ortalama

Düşük pil tüketimi ve iyi performans

Eğer sıradan bir akıllı telefon kullanıcısıyım derseniz alacağınız cihazda Qualcomm Snapdragon 720G işlemcisi olmalıdır. Bu işlemci iyi bir performans sunmakla beraber düşük pil tüketimiyle sizi memnun edecek.

  • Genel
  • Performans
  • Bellek
  • Özellik

Genellikle Android telefon ve tabletlerde kullanılan bir işlemci donanımıdır. Oldukça hızlı ve orta sınıf seviyesinde bulunan bir donanımdır. İki sınıfa bölünmüş 8 çekirdekten oluşmuştur. 2.3 GHz saat hızında çalışabilmektedir. Snapdragon 720G işlemcisi performans açısından kullanıcıyı üzmeyecek bir işlemci birimidir. Aynı zamanda güç verimliliği konusunda da oldukça iyidir. Bu işlemciye sahip cihazlarda aşırı ısınma gibi bir sorun görülmemektedir.

Snapdragon 720G

İşlemcilerin performansını test etmeyi sağlayan AnTuTu uygulamasına göre Snapdragon 720G işlemcisi Snapdragon 730G işlemcisinden daha başarılıdır. Aynı şekilde Snapdragon 720G işlemcisine sahip akıllı telefonları fiyat açısından değerlendirmeye alındığında bu işlemci, Snapdragon 730G, Snapdragon 675, Snapdragon 665 işlemcisine göre daha iyi orana sahiptir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Qualcomm Snapdragon 810

 

KİMLER BU İŞLEMCİYE SAHİP AKILLI TELEFON SATIN ALMALIDIR ?

Qualcomm Snapdragon 720G işlemcisi her kullanıcıya hitap etmektedir. Akıllı telefonunuzla ister basit işler yapan kullanıcılardan olun ister ağır iş yüküne sahip uygulama çalıştıran kullanıcılardan olun bu işlemciye sahip akıllı telefonları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer cihazınız ile çokça oyun oynayan biriyseniz yine bu işlemciye sahip bir akıllı telefon satın almayı düşünebilirsiniz. Performans açısından kullanıcısını üzmeyecek bir donanımdır. Bu işlemciye sahip akıllı telefonları kullananların memnuniyet derecesine bakıldığında çeşitli platformlarda genellikle olumlu yorumlar yapılmış ve yüksek puanlar verilmiştir.

 

SNAPDRAGON 720G TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Saat Hızı 2300 MHz
Çekirdek sayısı 8/8
Üretim teknolojisi 8 nm
Özellikleri Adreno 618 GPU, X15 LTE Modem, Altıgen 692 DSP, Specra 350L ISS
GPU Qualcomm Adreno 618
64 Bit desteği Var
Duyuru Tarihi 04/09/2019

 

SNAPDRAGON 720G DEĞERLENDİRMESİ

İnternette gezinme, sosyal medya uygulamalarını kullanmak gibi basit ve gündelik işleri yapma konusunda el verişli bir işlemci birimidir. Gündelik telefon kullanımında hiçbir sorun, zorlanma yaşanmamaktadır. Aynı zamanda güç verimliliği sayesinde cihazınızın pil ömrünü ciddi oranda tüketmez. Ciddi ısınma sorununa yol açmaz.

PUBG Mobile, Call of Duty Mobile gibi grafik açısından yüksek performans gösteren donanımlara ihtiyaç duyan oyunlarda son derece iyi performans göstermektedir. Fortnite oyunu da oldukça akıcı bir şekilde oynanmaktadır. Uzun süreli oyun deneyiminin ardında cihazda ciddi bir ısınma sorunu oluşmamaktadır.

Bu işlemciyi kullanan bazı akıllı telefon modelleri;

  • Realme 6 Pro
  • Xiaomi Redmi Note 9 Pro