WEBDE DESTEK
Teknoloji destekçiniz.

Asus FX505DT-BQ051 Notebook incelemesi

0 2.039
68%
İyi

Uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı

Oyuncu bilgisayarlarında hem bütçesini düşünen hemde performans isteyenlere ASUS markalı dizüstü bilgisayar.

  • Performans
  • Soğutma sistemi
  • Taşıma kolaylığı
  • Fiyat

Yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak isteyenlerin bütçesi bugünlerde bir hayli zorlanabiliyor.  Özellikle oyuncular, oyun oynamak için güçlü donanımlara sahip bir dizüstü bilgisayarı satın almakta zorlanıyorlar. Durum böyle olunca hem fiyatıyla hemde donanımsal özellikleriyle giriş ve orta seviyesindeki dizüstü ve oyuncu bilgisayarları birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Asus FX505DT-BQ051 Notebook bilgisayarı da bu kullanıcılara hitap eden bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.

Asus FX505DT-BQ051 Notebook, giriş ve orta seviyeli bir oyuncu bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer uygun fiyatlı oyuncu dizüstü bilgisayarı arayışı içerisindeyseniz Asus FX505DT-BQ051 Notebook, ilginizi çekebilecek bir bilgisayardır. Bu bilgisayar, özellikleriyle birçok popüler oyunu sorunsuz ve akıcı bir performansla çalıştırabilir.

 

Asus FX505DT-BQ051 Notebook incelemesi

Asus FX505DT-BQ051 Notebook bilgisayarı 15.6 inç 1920×1080 Full HD çözünürlüğünde ve LED (IPS) panel ekran özelliklerinde olması gereken ortalama özellikler sunuyor. Bilgisayar gücünü AMD Ryzen 5 3550H işlemcisinden alıyor. Bu işlemcisi, oldukça hızlı ve güçlü bir işlemci olmakla beraber genellikle ortalama seviyedeki ekran kartı modelleriyle eşleştiriliyor. Ryzen 5 3550H işlemcisi, 2.1 GHz temel saat hızı değerine sahipken bu değer yük altında 3.7 GHz değerine kadar yükselebiliyor. Toplamda 8 çekirdeğe sahip olan işlemci, 12 nm üretim teknolojisine sahip. Aynı zamanda bu işlemcinin performans açısından İntel Core İ5-9300H işlemci modeliyle neredeyse aynı olduğunu söyleyebilirim.

[ Bu bilgisayarın performansı hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız AMD Ryzen 5 3550H işlemcisi hakkında daha fazla bilgi alın. Bilgi almak için buraya tıklayın. ]

Aynı zamanda cihazda 2400 MHz, DDR4 bellek tipine sahip 8 GB RAM belleği bulunuyor. Depolama bölümündeyse 512 GB kapasiteye sahip M.2 SDD birimi var.

Oyuncuları yakından ilgilendiren ekran kartı modeli ve özelliklerinden bahsedecek olursak yine giriş-orta seviyeli bir ekran kartı modelinin kullanıldığını söyleyebiliriz. 4 GB video belleğine sahip olan Nvidia GeFroce GTX 1650 ekran kartı modeli bu bilgisayarda Ryzen 5 3550H işlemcisiyle eşleştiriliyor. Cihazdaki hem işlemci donanımı hemde ekran kartı donanımı, hız ve grafik açısından tüm yeterlilik ihtiyaçlarını karşılıyor.

[ Bu bilgisayarın oyunlardaki performansı ve görüntü işleme kabiliyeti konusunda daha kapsamlı bilgi sahibi olmanız, bilgisayarı daha iyi analiz etmenizi sağlar. Bu yüzden Nvidia GeForce GTX 1650 ekran kartı modeli hakkında daha fazla bilgi alın. Bilgi almak için buraya tıklayın.  ]

Harici ekran kartı, oyunlardaki ihtiyacı karşılarken dahili ekran kartı Radeon Vega 8 Graphics, gündelik işlerin yapılmasında kullanıcıları son derece memnun bırakıyor. Bilgisayarın fiyat etiketinden bahsetmek gerekirse bir ara 6000 TL civarında seyrederken şuan için ortalama 5650 TL fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebilirim.

> Bu bilgisayarı satın al

 

Bilgisayarın tasarımı ve diğer detayları

Asus FX505DT-BQ051 Notebook

Son derece güçlü donanımsal özelliklere sahip olan dizüstü bilgisayarlarda fazlasıyla şatafatlı gözüken rgb aydınlatmasına bolca şahit olmuşuzdur. Bu konuda Asus daha sade bir tasarıma sahip. Sadece klavye kısmında alttan aydınlatma bulunuyor. Buda karanlık ortamlarda klavye kullanımı konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda Asus, bu bilgisayar modelinde son derece kaliteli malzeme kullanmış. Malzeme kalitesi sayesinde cihaz fiziksel darbelere ve toz, su gibi dış etkenlere karşı yüksek bir dayanıklılığa sahip.

Asus FX505DT-BQ051 Notebook

Tasarım yönüyle bilgisayar, 360.4 mm genişliğe, 260 mm derinliğe, 26.8 mm kalınlığa ve 2.30 kg ağırlığa sahip. Cihazın işlemcisi ve ekran kartı donanımına baktığımızda bu değerlere sahip olması son derece normal. Kasanın sağ ve sol kısmında görmeye alışık olduğumuz ve neredeyse standart haline gelen 1 adet USB 2.0, 2 adet USB 3.0 girişiyle beraber 1 adet Ethernet girişi bulunuyor. Aynı zamanda cihazda Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 bağlantı özellikleri de bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku