1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Film önerisi (In the Tall Grass)

Film önerisi (In the Tall Grass)

featured

Korku filmi izlemeyi sever misiniz ? Korku filmi önerisi için filmler arasında mı dolaşıyorsunuz ? Peki ya In the Tall Grass filmini seyrettiniz mi ? Ortalama korku/gerilim için bu filmi tavsiye ederiz.

Stephen King ve Joe Hill’in uzun öyküsünden uyarlanan filmde, Becky ve Cal kardeşler uzun otlarla dolu bir tarlada kaybolmuş küçük bir oğlan çocuğunun çığlıklarını duyar. Upuzun otların arasına doğru dalarak çocuğun sesine doğru hızlı adımlarla koşmaya başlarlar. Amaçları orada mahsur kalan ve yolunu bulamayan çocuğu kurtarmaktır. Ancak uzun otların arasına bir kere giren bir daha çıkışı bulamamaktadır. O bölgenin ve otların kendine has bir tılsımı bulunmaktadır. Bölge lanetli bir bölgedir ve kendi iradesi altında yaşamaktadır. Kötü bir güç ve kötü bir amaç için otların arasına giren insanların çıkış yapmaları engellenmektedir.

[ Daha fazla korku filmi tavsiyesi için buraya tıklayın. ]

Otların arasına çocuğu kurtarmak için ilk önce Becky ve Cal girer. Ancak çocuğu kurtaramadıkları gibi kendileri de o lanetli bölgeden çıkamazlar. Bölgede karanlık bir güce sahip olan kaya parçası, dönüp dolaşılıp varılacak olan tek noktadır. İnsanlar, bölgeler her seferinde yer değiştirmektedir. Yer değiştirmeyen tek şey ölülerin yani cesetlerin ta kendileridir. Eğer daha öncesinde Korku Seansı filmini izlediyseniz ve bu filmi beğendiyseniz In the Tall Grass filminin de aynı yapıma ait olduğunu bilmeniz gerekir.

 

In the Tall Grass hakkında

Film, Netflix platformunda izlenmektedir. Filmin yazarı ve yönetmeni Vincenzo Natali’dir. 4 Ekim 2019 tarihinde yayına ABD’de girmiştir. Filmin öyküsü Stephen King ve Joe Hill’e aittir. Filmin oyuncuları şunlardır;

  • Laysla De Oliveira (Becky)
  • Patrick Wilson (Ross Humboldt)
  • Will Buie Jr. (Tobin Humbolt)
  • Harrison Gilbertson(Travis McKean)
  • Avery Whitted (Cal DeMuth)
  • Laysla De Oliveira (Becky)

Filmin süresi 90 dakikadır. Aynı zamanda IMDb’den 5.4 puan almıştır. İzleyicilerin %60 tarafından beğenilmiş ve başkalarına tavsiye edilmiştir. Eğer boş vaktinizde ortalama bir korku filmi izlemek istiyorsanız In the Tall Grass filmine bir şans verebilirsiniz. Filmin başarılı bir korku ve gerilim filmi olduğunu ifade edebiliriz.

Filmi izlediyseniz aşağıdaki yorum yap bölümünde film hakkındaki olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirlerinizi paylaşarak diğer izleyicilere bilgi verebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap