Teknolojideki destekçiniz

Yabancı dizi öneri 2020

0 802

Yabancı dizi öneri 2020 listesi hangi dizilerden oluşmaktadır ? Yabancı dizi önerisi Netflix için hangi diziler izlenmelidir ? En çok izlenen yabancı diziler ve en iyi yabancı diziler nelerdir ? Yabancı dizi tavsiyesi hangi diziler için geçerlidir ?

Yabancı dizi öneri 2020 listesinde,  2020 yılında en çok izlenen yabancı dizileri ve konularını sizler için sıraladık. 2020 yılının IMDb puanı 8 ve üzeri en iyi yabancı dizilerini listeledik.

[ Dizi izlemek güzeldir. Kötü olan dizi bağımlısı bir birey olmaktır. ]

 

İşte karşınızda yabancı dizi öneri 2020 listesi

 

1. The Last Dance (2020)

IMDb: 9.2

yabancı dizi öneri 2020

 

1990’ların Chicago Bulls basketbol takımını anlatan dizi daha çok Michael Jordan’ın basketbol serüvenine odaklanıyor. 10 bölümlük mini dizi, Jordan’ın yaşadığı zorlu mücadelelerle elde ettiği başarılarının yanı sıra bu başarıları kazanmak için çektiği acıları da gözler önüne seriyor.  Aynı zamanda bugünkü Michael Jordan ile geçmiş hakkında röportajlar yapılıyor ve Jordan, eski zamanlarıyla ilgili samimi hislerini seyirciyle paylaşıyor. Ailesi, arkadaşları ve rakipleri Jordan ve onun basketbola karşı olan bağlılığı hakkında röportajlar veriyor ve bu yönüyle dizimiz biraz daha belgesel tadında ilerlemiş oluyor. Jordan’ın motivasyonunu her yaşında devam ettirmesini, kararlılığından hiç vazgeçmemesini, takımıyla aldığı kupaları izlemeyi biz çok sevdik! Basketbola veya herhangi bir spor dalına ilgili olanların mutlaka izlemesi gereken bir belgesel diye düşünüyoruz…

 

2. Normal People (2020)

IMDb: 8.6

yabancı dizi öneri 2020

İlk çıktığı günden itibaren oldukça ses getiren, kitaptan diziye aktarılan Normal İnsanlar dizisi romantik tür sevenler için mükemmel bir dizi. Aşk, arkadaşlık, gözyaşı, ayrılık gibi kavramları işleyen dizi, lisede tanışan iki gencin üniversiteye kadar yaşadığı birlikteliği anlatıyor. 12 bölümlük dizinin 2.sezonunun çıkıp çıkmamasıyla ilgili henüz kesin bir bilgi yok ama biz 2.sezonunun çıkmasını istiyor ve heyecanla bekliyoruz…

 

3.Kingdom (2019)

IMDb: 8.4

yabancı dizi öneri 2020

Kore dizisi olan Kingdom, çökmekte olan krallığın başına gelen fantastik bir olayı anlatıyor. Krallığı zombilerin basması üzerine halkın kurtuluşunun son umudu olarak veliaht prens görülüyor ve grup halinde yaşam mücadelesi veriliyor. Şimdilik 2 sezonu olan dizinin 12 bölümüne netflixten ulaşabilirsiniz. İlk bölümden itibaren oldukça geren ve sürükleyen dizimizi gerilim ve korku türünü seven izleyiciler için öneriyoruz!

 

4.Gangs of London (2020)

IMDb: 8.2

yabancı dizi öneri 2020

İlk sezonu 2020 yılında yayınlanmış olan Gangs of London dizisi suç ve gerilim türünde bu yıl fazlasıyla dikkat çekici. Londra’nın çeteleri arasındaki yaşanılan güç savaşlarını konu alıyor.  Bol bol aksiyon ve dövüş sahnesine de sahip olan dizinin 11 bölümü var. Suç türünde dizi arıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

 

5.Upload (2020)

IMDb: 8.0

yabancı dizi öneri 2020

Teknolojinin oldukça ilerlemiş olduğu ütopik bir dünyada, insanlar ölümden sonraki hayatının nasıl olacağı konusunda hiç endişe duymuyor. Çünkü bilinçlerini sanal bir dünyaya yükleyip yaşamak istedikleri alanı tercihlerine göre filtreliyorlar. Öldükten sonra aynı yolu tercih eden başrol oyuncusu ani ölümüyle ilgili yeni bilgiler öğreniyor ve yavaş yavaş gerçeklere ulaşıyor. Şimdilik 2 sezon olacağı düşünülmekte olan dizinin her bölümü 30 dakika sürüyor. Hem gizem, hem bilim-kurgu türündeki dizi, izleyicileri tarafından oldukça beğenildi!

 

6.Unorthodox (2020)

IMDb:8.0

 6.Unorthodox (2020)

Mini bir dizi olan Unorthodox, yahudi bir kadının kendi toplumundan ve baskıcı çevresinden kurtulup yeni bir yerde yeni bir hayata başlamısını konu alıyor. Dram türündeki dizi, kısa süresiyle izleyiciyi sıkmadan her şeye rağmen güçlü kalıp yeniliği kucaklayan başrol karakteri sayesinde insana güç veriyor. Pazar uyuşukluğunda ve 1 günde bitirmek için oldukça uygun bir dizi!:)

 

7.The Outsider (2020)

IMDb: 7.8

 7.The Outsider (2020)

Stephen King’in çok satan romanından uyarlanan dizi fantastik ve suç türünde. Bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan vahşi bir cinayet ve katilin peşine düşen bir dedektifin yaşadıklarının anlatıldığı dizi HBO’da yayınlanmış ve kısa sürede izleyicilerinden oldukça beğeni kazanmıştır.

 

8.My Holo Love (2020)

IMDb: 7.7

8.My Holo Love (2020)

Kore Netflix dizisi My Holo Love, romantik ve bilim-kurgu  türünde. Görünüş olarak normal gözlüklerden farkı olmayan sanal bir gözlükle ortaya çıkan hologram görüntüde bir adamın tesadüfen bir kadınla karşılaşmasını anlatıyor. İlerledikçe izleyicisini şaşırtan romantik dizi, türü için oldukça farklı ve dikkat çekici.