Teknolojideki destekçiniz

General Mobile GM 20 inceleme

0 1.340
68%
İyi

Giriş seviyesi için ideal

General Mobile GM 20, giriş seviyesi bir telefon olarak piyasada yerini alıyor. Aynı zamanda tüm temel ihtiyaçları karşılıyor.

  • Performans
  • Kamera
  • Tasarım
  • Pil

Giriş seviye akıllı telefon modellerinden biri olan General Mobile GM 20 akıllı telefon modeli 2000 TL fiyat etiketinin altında olan telefonlar arasında yerini alıyor. Ülkemizdeki ekonomik koşullar sebebiyle günümüzde 2000 TL fiyatının altında iyi bir telefon satın almak çok zor bir durum haline geldi.

Türkiye’nin ender yerli ve milli telefon markalarından biri olan General Mobile, GM 20 modelini tanıttı. Giriş seviyesinde olan GM 20, temel ihtiyaçları karşılayabilecek donanımlara sahip bir cihaz şekilde piyasaya çıkış yaptı.

Giriş seviyesi olan General Mobile GM 20, yine giriş seviyesi diyebileceğimiz bir donanım olan Mediatek Helio A25 işlemcisinden gücünü alıyor. Aynı zamanda cihazda 64 GB (+256 GB SD Kart desteği) depolama alanı bulunurken, 4 GB RAM belleği ve 13 megapiksel ana kamerası olmak üzere 3 arka kamerayla birlikte telefon raflarında yerini alıyor. Tüm bunlarla birlikte telefonun batarya kısmında USB Type-C girişli 4000 mAh kapasiteli özellikler yer alıyor.

[ Oppo Reno 4 Lite tanıtıldı ! Göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. ]

 

General Mobile GM 20 teknik özellikleri

General Mobile GM 20 teknik özellikleri hakkında ilk olarak ekrandan bahsedelim. Cihazda 6.09 inç, IPS LCD, 720×1560 (HD+) çözünürlüğüne sahip bir ekran bulunuyor. Aynı zamanda ekran 282 ppi piksel yoğunluğuna ve 60 Hz yenileme hızı değerlerine sahip. Cihazın ekran / gövde oranıysa %79.32 olarak belirtilmiş.

Telefon gücünü Mediatek Helio A25 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci giriş seviyesindeki bir donanımdır. Muazzam performans sergilemese de sıradan bir kullanıcının ihtiyacını rahatlıkla karşılayacaktır. 1.8 GHz temel frekans değerlerine sahip olan işlemci 8 çekirdekten oluşuyor. İşlemcide 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A53 ve 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53 işlem birimleri bulunuyor. 12 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen işlemcide aynı zamanda 600 MHz frekans değerine sahip grafik birimi bulunuyor.

General Mobile GM 20

Eğer telefonda oyun oynamayı seviyorsanız ve akıcı bir deneyim olmazsa olmazım diyorsanız General Mobile GM 20 sizi üzebilir. Helio A25 işlemcisi sizin için yetersiz kalabilir. İşlemcinin kötü olduğunu ve oyun oynanmayacağını söylemiyorum. Sadece istenilen o akıcı performans bu işlemciyle elde edilemez. Bunun dışında General Mobile GM 20, sosyal medya uygulamaları ve diğer tüm uygulamalar için oldukça ideal bir donanımdır.

Birazda telefonun batarya özelliklerinden bahsedelim. USB Type-C girişli 4000 mAh kapasiteli bir batarya cihaz için 20 saatlik bir kullanım süresi vaat ediyor. Ancak bu batarya için herhangi bir hızlı şarj özelliği sunulmamış. Zaten giriş seviyesi olan, Türkiye koşullarında 2000 TL fiyatı altındaki telefonların neredeyse hiçbirinde olmayan bir özellik bu.

Cihazın arka kısmında, ortalanmış bir kare alan içerisinde 3 adet kamera bulunmaktadır. Bu kameralar sırasıyla 13, 2, 2 megapiksel çözünürlüğe sahip. Aynı zamanda cihazın ana kamerası f1.8 diyafram açıklığına sahip. Bu kamerayla 1080p kalitede 30 fps video çekimi yapılabiliyor. Cihazın ön kısmındaysa f2.0 diyafram açıklığına sahip olan 8 megapiksel çözünürlüğünde öz çekim kamerası yer alıyor.

General Mobile GM 20

Cihazın kamerasını üst ve orta seviyeye göre değil de giriş seviyesindeki telefonların kamerasıyla karşılaştıracak olursak iyi bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

 

General Mobile GM 20 tasarımı

Cihazın arka kısmında, ortalanmış bir şekilde 3 kameranın sıralandığını söylemiştik. Kameraların hemen altındaysa parmak okuyucu sensörü mevcut. Cihazın boyu 154.5 mm, eni 73.8 mm, kalınlığı 8.8 mm ve ağırlığı 160 gram olarak belirlenmiş. Telefonun renk seçenekleri arasında mavi, yeşil ve siyah seçenekleri bulunuyor.

General Mobile GM 20

Giriş seviyesinde bir telefon olduğu için parmak izi okuyucusu hızlı bir şekilde tepki göstermese de kötü bir deneyim yaşatmıyor. Cihazın arka kısmı plastik malzemeden oluşturulmuş. Kameraların bulunduğu alan hafif çıkıntılı bir alanda bulunuyor. Ancak bu durumun kullanıcılarını rahatsız edeceğini düşünmüyoruz. Cihazın ön kısmındaysa damla çentik bulunuyor. Aynı zamanda ekranın altında hafif bir boşluk bulunuyorken üst ve yan kısımlar için oldukça az bir boşluğun bulunduğunu söyleyebiliriz. Telefon şarj girişi, hoparlörü ve kulaklık girişi alt tarafta bulunuyor. Hemen hemen her seferinde olduğu gibi yan tarafta ses ve açma kapama tuşu yer alıyor. Cihazın üst kısmındaysa herhangi bir şey bulunmuyor.

 

GM 20 fiyatı

Cihaz 1850 TL fiyat etiketiyle piyasaya giriş yaptı. Ekim 2020 verilerine göre ortalama 1700 TL fiyat etiketiyle e-ticaret sitelerinde ve elektronik mağazalarında satıştadır.

Vatan Computer’dan fiyat bak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku