Teknolojideki destekçiniz

PhotoScape

0 1.342

Photo Scape nedir? Özellikleri nelerdir ve bize neler sunmaktadır? gibi sorulara cevap arayacağız. Öncelikle PhotoScape nedir ona değinelim. PhotoScape, Bizlere Ücretsiz ve eğlenceli halde fotoğraf düzenleme olanağı saplıyor. Yalnızca fotoğraf düzenleme değil tabi bir çok farklı araçları da mevcut. Bu programın çıkış yeri Kore’dir ve Varsayılan dilleri İngilizce ve Korece’dir.

Program sadece Microsoft Windows ve Mac’de kullanabilir, diğer ortamlar için sistemi mevcut değildir. PhotoScape ile kısaca yapılabilir şeyleri söyler isek Fotoğraf düzenleme, kesme, birleştirme, fotoğraf rengi değiştirme, Fotoğrafa Logo ekleme, Fotoğraf Boyutlandırma ve Ekran görüntüsü çekme gibi özellikleri bulunmaktadır.

Fotoğraf üzerinde işlem yapma olarak çok gerekli olduğunu düşünmemizi sağlayan bu geniş yelpazesidir. Ayrıca Ücretsiz olması da bu programı popüler hale getirmiş ve kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır.

Yapacağımız bazı işlemleri ayrıntılı bir şekilde açıklarsak daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.

 

PhotoScape Kilit Özellikleri :

Düzenleyici, boyutlandırma, ışık dengesini ayarlama, çerçeveler ekleme, yazı ekleme, sohbet balonu ekleme, resim çizme, kırpma işlemi vs. bu program üzerinde yapılabilir.

Görüntüleyici, Dosyalarınızdaki resimleri gösteri ve onlardan slayt gösterisi oluşturabilir.

Toptan Düzenleme, bir fotoğrafa yaptığınız bütün işlemleri bir başka fotoğrafa da aynısını uygulayabilirsiniz.

Renk Seçme, Herhangi bir fotoğrafın üzerindeki renkleri seçip başka bir yere ekleyebilirsiniz.

Yüz Bulma, Fotoğraf üzerindeki yüzleri internetten bulabilirsiniz.

Ad değiştirme, Fotoğraf dosylarınızın isimlerini değiştirebilirsiniz.

Ayırma, Fotoğrafları parça parça bölüp başka yerle kullanmaya olanak sağlar.

Birleştirme,  Farklı Farklı Fotoğrafları bir alan üzerinde birleştirebilir ve fotoğraflarınıza farklı havalar katabilirsiniz.

Fotoğrafları Hareketlendirme, Bir çok fotoğrafı bir araya getirerek GIF oluşuturabilirsiniz, fotoğraflarınıza hareket katabilirsiniz.

Uzantıları çevirin, RAW benzeri uzantıları JPG ‘ye dönüştürün ve kullanın.

Ekran Görüntüsü Alma, Görüntüsünü veya belirli bir kısmı almak istediğiniz alanı bu uygulama ile alabilirsiniz.

Bu gibi uygulamaları ile kullanıcılarına bir program üzerinden bir çok şey yapma olanağı sağlamaktadır. Her bilgisayarda olmazsa olmaz programlar arasında olmayı hak eden bir program. Tabi biz Türkleri üzen bir durumu var o da Türkçe Dil desteği bulunmamaktadır, bu konuda eksiklik olduğunu düşünüyorum sadece.

 

DOSYA ADI: readerdc_tr_ka_cra_install.exe
DOSYA BOYUTU: 20.00 MB

Kurulum dosyası kaynağına git (Microsoft Store)

 

Siz ne düşünüyorsunuz?