Teknolojideki destekçiniz

Fraps

0 792

Fraps; bilgisayar üzerinden video kaydı yapan bir uygulamadır. Bilgisayarda yapılan bir işlemi daha sonra tekrar izlemek istiyorsanız bunu Fraps sayesinde video kaydına alarak yapabilirsiniz. Ekran videosu kaydetmek için kullanılan uygulamalardan en uygunu Fraps’dır. Ayrıca Fraps’ın ayarlar sekmesinden videoyu kayıt edecek alan ve ses özelliklerini ayarlama gibi imkanlara da sahiptir. Fraps inceleme yayınında yazılım hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz.

 

Farklı ekran kaydı yazılımlarına da göz atabilirsiniz:

 

Fraps Nasıl Kullanılır?

Fraps uygulamasını oyun oynayanlar da kullanabilir. Tabii uygulamayı kullanabilmek için önce bazı ayarların yapılması gerekir. Ayarların yaptıysanız artık ekran video kaydı veya ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fraps yazılımıyla ekran video kaydı veya ekran görüntüsü almak için ne yaptığınızın bir önemi yok. Artık uygulamayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu uygulama özellikle oyun evreninde çok tercih edilen bir uygulamadır. Oyun anlatıcıları, oyunları hakkında bilgi vermek istediğinde ya da nasıl oynadıklarını göstermek istediklerinde ekranlarında video kaydı almaları gerekir. Bu ihtiyaç için en çok kullanılan uygulamalardan biri de Fraps yazılımıdır. Oyun anlatıcılarına sorarsanız hayatlarını kurtaran bir uygulama olduğunu söyleyeceklerdir.

Eğer sizde oynadığınız oyunlarda ekran kaydı yazılımına ihtiyaç duyuyor ve bu yüzden Fraps inceleme içeriğini okuyorsanız bu uygulamayı kullanmanızı da tavsiye ediyoruz.

 

Fraps Ayarları Nasıl Yapılır?

Fraps’ın ayarlarını kurmak için yapmanız gerekenler;

  • Genel ayarlar, uygulamanın ayarları, FPS ayarları, video ayarları ve fotoğraf çekme ayarları seçenekleri üzerinden yapılmaktadır.
  • Fraps uygulamasını etkin hale getirmek için Run Fraps when Windows starts‘ıseçtikten sonra Fraps Windows always on top seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bunu uyguladığınızda, uygulama ekran videonuzu kaydetmeye başlayacaktır.
  • Mesela oyun oynarken video kaydı yapmak istiyorsanız, uygulamayı bu şekilde etkin hale getirip, video kaydını başlatabilirsiniz. Siz oyununuzu oynarken, uygulama da üst bölgede konumlanmış, oyununuzu video kaydına alıyor olacak.
  • Eğer sesinizi de kaydetmesini istiyorsanız, ses ayarlarına girerek bunu etkin hale getirmeli ve kendinize göre ayarlarını yapmalısınız.
  • Sadece ekran görüntüsü almak isterseniz de yapmanız gereken uygulamayı aktif hale getirdikten sonra fotoğraf çekme bölümüne tıklamanız olacak.

 

Fraps Ne Kadar Yararlı Bir Uygulama?

Bilgisayar ekranınızın videosu kaydetmek isterseniz kullanabileceğiniz uygulamalar arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisinin Fraps olduğunu söyleyebiliriz. Fraps inceleme yayınında ne gibi faydaların olduğuna dair daha fazla bilgi almak istiyorsanız şunları söyleyebiliriz;

  • Ekran videosu çekmek isterseniz veya ekran görüntüsü almak isterseniz tam size göre bir uygulamadır.
  • Video kaydı ile birlikte ses de kaydedebilir.
  • Herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uygulamadır.
  • Arka planda çalışır ve siz kayıt yaparken donma ve kasma gibi olumsuzluklarla sizi uğraştırmaz.
  • Çok büyük bir boyuta sahip değildir. Bilgisayarınızda fazla yer kaplamaz. Bu yüzden tercih edilme oranı yüksektir.

Fraps inceleme içeriği hakkında söyleyeceklerimiz ve uygulamanın sağladığı avantajlar bu şekildedir. Özellikle oyun severler bilgisayarlarında fazla yer kaplamaması sebebiyle Fraps yazılımını çokça tercih ederler.

 

DOSYA ADI: setup.exe
DOSYA BOYUTU: 2.40 MB

Kurulum dosyası kaynağına git

Siz ne düşünüyorsunuz?