Teknolojideki destekçiniz

Honor Band 5 ve özellikleri

0 203
83%
Bayağı iyi

Bazı sorunları var ama yinede tatmin edici

Honor Band 5 bilekliği Honor Band 4'e göre daha düşük fiziksel ölçülerde üretilmiştir. Ekranın yanıt vermemesi gibi bazı sorunları var ama piyasadaki en uygun bileklik olduğu da unutulmamalıdır.

 • Özellikleri
 • Konfor
 • Fiyat
 • Malzeme kalitesi

Son zamanlarda trend olan ürünlerden bir tanesi de Honor 5 gibi akıllı bileklikler oldu. Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber yaygınlaşan dokunmatik ekran telefonlar, artık akıllı saat ve akıllı bileklikler ile neredeyse aynı işleve sahipler. Dokunmatik ekranın artık sıradanlaştığı günümüzde insanlar kol saati almak yerine akıllı saat almayı tercih edebiliyorlar. Çünkü kol saatinden sadece saat öğrenebilecekken, akıllı saatler aracılığıyla hem saat hem tarih öğrenilebilir, adım sayılabilir, arama yanıtlanabilir, reddedilebilir, nabız ölçülebilir ve daha birçok eylem gerçekleştirilebilir. Bu nedenle insanlar akıllı saatlere daha sıcak bakıyorlar. Fakat Akıllı saatler kimi insanlar tarafından kaba göründüğü için daha nazik, daha kibar bir ürün arıyorlar. Burada da devreye akıllı bileklikler giriyor. Akıllı saatlere oranla hem daha küçük hem daha uygun fiyatla karşımıza çıkan akıllı bileklikler, gün geçtikçe daha çok özelliğe sahip oluyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Xiaomi Mi Band 3 ve özellikleri

Honor Band 5, tercih edilebilecek oldukça şık bir bileklik. Birçok özelliği olan bu cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesi de renkli bir ekrana sahip olması. Bu sayede daha şık ve daha canlı bir görünüm sunuyor.

 

[ Diğer teknolojik ürünler için yayımladığımız içerikleri görmek ister misiniz ? Görmek için lütfen buraya tıklayın. ]

 

Honor Band 5 Özellikleri Nelerdir?

honor band 5

Honor Band 5 su geçirmez AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. 240 x 120 piksel ekran çözünürlüğü ile oldukça kaliteli bir görünüme sahip. Aynı zamanda bu ekran 0.95 inç. 23 gr gibi bir ağırlığa sahip olduğundan bilekte rahatsızlık yaratmıyor. Açık pembe, lacivert ve siyah kordon renkleri bulunuyor.

Türkçe dil desteği olan bileklikte birçok servis ve uygulama bulunuyor. Bunları listeleyecek olursak şöyle bir listemiz oluşuyor:

 • Alarm
 • Gelen Çağrı Bildirimi
 • Hava Durumu
 • Kalori Takibi
 • Gelen SMS Bildirimi
 • Kamera Kumandası
 • Saat Gösterimi
 • Mesafe Ölçer
 • SpO2 Monitörü
 • Telefonumu Bul
 • Uyku Monitörü

 

[ Ürünün güncel fiyatına bakmak yada satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. ]

 

Honor Band 5 İle Neler Yapılabilir?

Honor Band 5

Honor Band  5 ile yapılabilecek oldukça fazla eylem vardır. Bunlardan bir tanesi kalp atış hızını ölçmek iken, bir diğeri de kanda bulunan oksijen miktarını ölçmek olabilir. Bilekliğin hemen altında yer alan sensörler sayesinde kandaki oksijen oranı ölçülebiliyor, ve kalp atış hızı takip edilebiliyor. Diğer bilekliklerde de olduğu gibi Honor Band 5’te de aktiviteler yer alıyor. Koşu bandı, yürüyüş, koşu, yüzme gibi birçok eylem için özel modları bulunuyor. Bu modlar sayesinde daha etkili bir ölçüm sağlanabiliyor ve tahmini yakılan kalori gerçeğe daha yakın oluyor.

Renkli ekranı ile dikkat çeken Honor Band 5, birbirinden farklı onlarca ana ekran görünümü desteği sunuyor. Huawei Sağlık uygulaması ile akıllı telefonlara bağlanan bu cihaz, telefonda bulunan uygulama aracılığı ile teması değiştirebiliyor. Ancak ekranın renkli olması batarya ömrünü de biraz kısaltıyor. Renksiz ekranlı bilekliklere oranla daha kısa sürede şarjı tükeniyor. Ancak bu fazla bir fark değil. Honor Band 5 te düzenli normal kullanımda en az 2 hafta süresince dayanabiliyor.

Honor Band 5 ile aynı zamanda uyku takibi yapılabilir ve 1 saat boyunca hareketsiz kalındığında uyarı alınabilir.

Bunlarında dışında adım sayabilir veya kronometre ile sayaç işlevi görebilir.

Telefon uygulamasından kurulan alarm ile vakti gelince titreyerek uyandırabiliyor. Gelen çağrıyı görüntüleyebiliyor ve çağrıyı reddetme fırsatı veriyor. Kamera kumandası ile zaman aşımlı kamera modundan kurtuluyoruz. Kamerayı yerleştirip, hazır olduktan sonra bileklikte tek dokunuşla fotoğraf çekme işlemi gerçekleştirilebiliyor.  SpO2 Monitörü sayesinde kanda bulunan oksijen oranı gözlemlenebiliyor. Aynı şekilde nabız da ölçebiliyor fakat bu ölçümlerin tamamen gerçek olmadığı ve tıbbi olarak kullanılmaması gerektiği bilinmelidir.

Telefonumu bul özelliği ile oda içerisinde yerini kaybettiğiniz telefonu kolayca bulabilirsiniz. Uyku monitörü ile de ne kadar süre uykuda olup ne kadar süre derin uykuda olduğunuzu görebilirsiniz.

En güzel özelliklerinden bir tanesi de telefonun müzik kontrolünü sağlayabilmesi olabilir. Telefonda açık olan müziği duraklatabilir, bir ileri veya bir önceki müziğe atlayabilir ve ses kontrolünü sağlayabilir. 2 haftadan daha uzun süre kullanılabiliyor ve 1 saat gibi kısa sürede tekrar şarj edilerek kullanılabiliyor.

Akıllı bilekliğin yapması gereken her şeyi yapabilen Honor Band 5’in fiyatı 260 TL gibi heyecan verici bir fiyat. Bu fiyatıyla da ilgileri üzerine çekiyor. Uygun fiyata yüksek performans sağlayan bu ürün, alıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor.