Teknolojideki destekçiniz

Huawei’nin yeni işlemicisi,Kirin 990

0 2.081

Huawei’nin yeni işlemcisi olarak piyasaya çıkması beklenen Kirin 990’a dair yapılan söylentiler doğru çıktı.Berlin’de düzenlenen IFA 2019’da Messe salonundaki bir Huawei afişinde yeni işlemcinin gelişi doğrulandı.

Konferanstaki Huawei duyurusunda bahsedilen afişte “Değişimi yeniden düşün” sloganı ile birlikte yeni işlemcinin bir görseli ve 7nm FinFet Plus EUV süreciyle üretileceğini belirten bir ifade yer alıyor.Ayrıca bu yeni işlemcinin ilk 5G yonga seti olacağı da açıklandı.

Bir önceki gün Samsung markasının kendi 5G destekli yonga seti olan Exynos 980 işlemcisini ortaya çıkartmıştı.Ancak yine de ilk olarak pazarda 5G destekli yonga setini Huawei’de göreceğiz.Bunun sebebi ise iki hafta içerisinde tanıtılacak olan ve 5G destekli yonga setini içerisinde barındıracak olan Huawei Mate 30 serisine bağlıyoruz.

Huawei’nin ve Samsung’un yeni 5G destekli yonga seti tanıtımlarının ardından Qualcomm’da IFA 2019’da 5G teknolojisi hakkında bir duyuru yaptı ve bu duyurunun ardından Qualcomm Snapdragon’un yeni yonga setinin bir tanıtım videosunu göstermeyi planlamış durumda.