Teknolojideki destekçiniz

Yasuo’nun ağabeyi vadiye giriş yaptı

0 761

Yasuo’dan sonra ağabey Yone vadiye giriş yapıyor.

Dünyanın en popüler oyunu League of Legends‘ın tartışmasız en sevilen karakteri Yasuo‘dur. Sadece Türkiye sunucunda girmiş olduğunuz hemen hemen her sıralamada Yasuo karakteri tercih edilip oynanmaktadır. Yasuo karakterini oldukça güzel oynayabilen yada oynayamayan herkes diğer oyuncuları zaten fazlasıyla gıcık ediyor. Riot Games, Yasuo‘nun bu popülerliğinin farkında olacak ki birde oyuna bu karakterin ağabeysini dahil etti. Zaten Yasuo‘nun tek başına herkesi gıcık etmesi yetmezmiş gibi birde ağabeysi her maçta seçilecek gibi duruyor. Üstelik karakterin hem görünüş hem yetenek havuzu hemde Yasuo ile beraber ekip çalışması yapabiliyor olması kimi oyuncuları üzerken kimilerini sevindiriyor.

Zaman içerisinde oyuna yeni bir karakter olarak eklenen Lillia’nın ardından bu sefer oyuna Yasuo‘nun ağabeysi eklenecek. Bu zamana kadar aslında yeni şampiyonumuz hakkında çeşitli hikayeler vardı. Karakteri, Yasuo‘nun gözünde hikayeler içerisinde görebiliyorduk. Ancak yakın bir zaman içerisinde yeni karakterimiz oyuna dahil edildi. Dahil edilmeden önce de Yasuo ile ağabeysi hakkında Riot Games 10 dakikalık bir video yayımladı.

Hikayenin yazarı olan Michael Yichao, Yone‘nin öyküsünü hazırlarken aslında Yone‘yi Yasuo‘ya çok benzer bir şampiyon olarak tasarladığı açıkladı. Ancak daha sonrasında Yasuo‘dan daha iyi bir Yasuo yapılamayacağını anladığını ve bu noktada Yone‘ye ekip olarak farklı bir bakış açısıyla tasarladıklarını ifade etti. Yasuo‘nun ağabeysi Yone hakkında edindiğimiz bilgiler şimdilik bu kadarla kısıtlı. İsterseniz yukarıdaki videoyu izleyerek hikaye hakkında daha fazlasını görebilirsiniz.

 

Yone’nin yetenek havuzu

Yasuo'nun ağabeysi Yone

Yeni şampiyonumuzun yeteneklerine bakıldığında akla ilk gelen şey Yasuo ile benzerliğidir. Aynı zamanda Yasuo ile birbirini tetikleyebilecek yapısı sayesinde artık alt koridorda bolca Yasuo, Yone giden takım arkadaşları ve rakiplere şahitlik edeceğiz. Yani 0/13/5 oynayan bir Yasuo yetmezmiş gibi birde destek rolünde 5/20/10 oynayan Yone oyuncuları göreceksiniz. Tabi umarım bu tahminler doğru çıkmaz…

  • Q yeteneği (Ölümcül Çelik): Yone, belirlenen yönde düşmana doğru atılır. Bu yetenek belirli bir süre içerisinde ikinci kez bir rakip şampiyon üzerinde kullanılırsa atıldığı yönde çarptığı rakipleri havaya savurur.
  • W yeteneği (Tayfbiçen): Yone, bu yetenekle birden fazla rakibe büyü hasarı verebilir. Hasar verdiği rakip sayısıyla orantılı olacak şekilde kalkan kazanır.
  • E yeteneği (Özgür Ruh): Yone bedeninden ayrılır ve ruhani bir varlık olarak rakiplerine saldırır. Saldırının ardından Yone bedenine geri döner ve döndüğünde rakiplere verdiği hasarı gerçek hasara çevirir.
  • R yeteneği (Mühürlü Kader): Yone, yolu üzerindeki tüm düşmanlara saldırır. Ardından son düşmanın arkasında belirir. Saldırıya uğrayan düşmanlar bir noktaya doğru sürüklenir ve havaya savrulur.

Yone

Yone

Yone

 

Yone oynanışı ve mekanikleri

Dilerseniz Riot Games‘in League of Legends oyunu için yeni bir kanser hücresi olarak hazırladığı Yone şampiyonumuzu daha yakından tanıyalım. Aşağıdaki videoyu izleyerek şampiyonun oynanışı ve mekanikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yone hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak Riot Games‘in resmi web sitesine gidebilirsiniz.