Teknolojideki destekçiniz

A101’de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook

0 3.904
60%
İyi

Öğrenciler ve sıradan kullanıcılar için iyi

Oyun ve video düzenleme uygulamaları hariç hemen hemen her şey için uygun fiyatlı bir ürün

 • Performans
 • Soğutma sistemi
 • Taşıma kolaylığı
 • Fiyat

Teknolojik ürünlerin yüksek fiyatlarından dolayı A101 ve BİM gibi neredeyse her yerde bulunan mağazalarda çeşitli fırsat ürünleri olabiliyor. Bu ürünler son derece kısıtlı sayıda bulunduruluyor. Aynı zamanda oldukça kısa bir süre içerisinde satılıyorlar. Eğer sizde yeni bir dizüstü bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız A101’de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook bilgisayarı satın almak istiyor olabilirsiniz.

A101'de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook

Peki A101’de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook neler vaat ediyor ? Bu bilgisayarla neler yapılabilir ? Yada bu bilgisayarla neler yapılamaz ? Birçok kişinin satın almayı düşündüğü A101’de satılan bu bilgisayar hakkında sizler için inceleme yayını oluşturduk.

Öncelikle bilgisayarların teknik özelliklerine bir göz atalım…

[ Asus FX505DT-BQ051 Notebook bilgisayarın inceleme yayınını okumak ister misiniz ? Okumak için buraya tıklayın ]

 

A101’de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook ve teknik özellikleri

 

 • AMD 3020E işlemci (2 çekirdek, 1.2 GHz temel frekans değeri, 2.6 GHz turbo frekans değeri)
 • Paylaşımlı AMD Radeon R3 grafik birimi (1000 MHz, 3 çekirdek)
 • 4 GB DDR4 RAM
 • 128 GB SSD
 • 15.6″ HD Ekran
 • Windows 10 Home Edition 64 Bit işletim sistemi
 • Dolby Audio ses sistemi
 • 6 saat pil performansı
 • 19.9 mm ince tasarım
 • 1.85 kg ağırlık
 • 2 yıl garantili

A101’de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook bilgisayarın bu özellikleriyle neler mi yapılabilir ? Açık konuşmak gerekirse bu bilgisayardan üstün bir performans bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu bilgisayarla video düzenleme ve üretkenlik uygulamaları kullanılabilir. Ancak performans konusunda iyi bir deneyim yaşatmayacaktır. Oyun konusuna değinecek olursak yine sizi memnun etmeyecektir. Bu teknik özelliklere sahip bir bilgisayarla dünya çapında popüler olan ve uyumluluk ayarları son derece iyi yapılandırılmış League of legends gibi oyunları oynayabilirsiniz. 1080p kalitede yada daha üst kalitedeki oyunlarda akıcı bir deneyimi bir kenara koyun yeterlilik seviyesi (minimum sistem gereksinimleri) karşılanamayacaktır.

A101'de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook

Eğer dizüstü bilgisayar konusunda sıradan bir kullanıcıysanız internette rahatlıkla dizi ve film keyfini bu bilgisayarla yapabilirsiniz. Aynı zamanda Dolby Audio ses sistemi bu konuda size uygun fiyatla iyi bir deneyim sunacaktır. Word gibi ofis uygulamalarını sorunsuz bir şekilde çalıştıracak ve internette gezinme deneyimi konusunda herhangi bir aksaklık yaşatmayacaktır.

Bilgisayarın tasarımı son derece şık ve sadedir. Aynı zamanda ince ve hafif yapısıyla kolaylıkla seyahat sırasında yanınızda taşıyabilirsiniz. Gerek bilgisayarın ince ve hafif olması gerekse adaptörün küçük ebatlarda olması taşınabilirliği son derece iyi bir hale getiriyor. Bir süreliğine bir yerlere gittiğinizde bilgisayara ihtiyaç duyarsanız bu bilgisayarı rahatlıkla yanınızda getirebilirsiniz.

 

Lenovo Ideapad 3 Notebook değerlendirmesi

A101'de satılan Lenovo Ideapad 3 Notebook

Bilgisayarın ağır yük altında nasıl bir performans gösterdiğini merak ediyorsanız bunu en iyi oyun testleriyle anlayabiliriz. Ancak burada cihazı test etmek için öncelikle cihaz için uygun olan oyunların tercih edilmesi gerekmektedir. Mesela bu bilgisayarın performans değerlerini görmek için GTA V oyununu kullanamayız. Çünkü cihazın bu oyunu destekleyemeyeceği teknik özelliklerinden net bir şekilde belli olmaktadır. Cihaz hakkında bilgi almak için en uygun oyunlardan biri Zula’dır.

Zula En düşük ayarlar 80-110 FPS

 

Bu ürünü satın aldığımızda bozuk ürün elimize geçerse neler olur ? Bu durumu yaşayan kullanıcılar neler söylüyor ?

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku