Teknolojideki destekçiniz

Bilim insanlarının çözemediği,uzaydan yansıyan ışıklar

2.458

Uzaydan gökyüzüne yansıyan ancak hala neyden kaynaklandığı bilinmeyen 100 ışık fark edildi.Bilim insanları tarafından bu konu yoğun bir şekilde araştırılıyor.Ancak konu hakkında net bir bilgi elde edilemedi.

Uzaydan gelen ve gökyüzünde kaybolan ışıklar hakkında yapılan bir iddiaya göre ışığın kaynağı başarısız bir süpernova olarak belirtiliyor.Bahsedilen süpernova kavramıysa uzayda var olan bir yıldızın şiddetle patlamasıdır.Bu patlamanın şiddeti muazzam bir şekilde gerçekleşir.
Süpernova olayında çok yüksek bir enerji ortaya çıkar ve bu enerji uzay içerisinde yayılır.Ayrıca süpernova olayında ortaya çıkan yüksek miktardaki enerjiden dolayı yaşanan patlama bir ışık topu görünümüne sahip olur.
Süpernova olayında çok yüksek bir enerji ortaya çıkar ve bu enerji uzay içerisinde yayılır.Ayrıca süpernova olayında ortaya çıkan yüksek miktardaki enerjiden dolayı yaşanan patlama bir ışık topu görünümüne sahip olur.
Yukarıdaki görselin sol kısmında kare içerisinde gösterilen,gökyüzüne yansıyan ışıklar görülmektedir.Ancak bu ışık kaynakları sağdaki görselde de gözüktüğü üzere kısa bir sürede kayboluyor.

 

Bilim insanlarının cevapsız kaldığı bu konu hakkında insanların uzay için hala yeteri kadar bilgiye sahip olmadığı belli oluyor.Ayrıca soruların cevapsız kalması günümüz teknolojisinin uzay için yeteri kadar gelişmediğini göstermektedir.

Bu bilinmezlik,insanların yüzyıllardır aklında olan bir sorunun tekrar sorulmasına sebep oluyor ve uzayda insanların dışında bir varlığın olup olmadığı merak ediliyor.Bu soruya dair verilen cevaplar her ne kadar teoride kalsa da imkansız olarak gözükmüyor.
Yani yaşam belirtisi taşıyan tek gezegen dünya olmayabilir.Aynı şekilde yaşadığı gezegende egemenlik sahibi olan tek canlı da insanlar olmayabilir.Bu konu hakkında 14 Mart 2018 yılında hayatını kaybeden İngiliz fizikçi Stephen Hawking,uzayda insanların dışında yaşayan canlı teorisinin gerçek olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ifade etmişti.
Ünlü fizikçi,bu teorinin gerçek olması durumunda uzayda yaşayan diğer canlıların bir gezegen arayışında olabileceğini ve kendi gezegenlerindeki kaynakları tamamıyla tükettikleri için yaşam belirtisi taşıyan diğer gezegenleri işgal edebileceğini belirtmişti.
Böyle bir durumun sonucunda eğer insanların dışında yaşayan bir canlı varsa bu canlıların dünyaya saldırabileceği ve insanların egemen olduğu dünyayı işgal edebileceğini belirtmişti.Dünya dışında gerçekleşebilecek bir saldırı karşısında dünya üzerindeyse herhangi bir kuruluş bulunmamaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.